2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

Pomagamy w dowozie na szczepienia

2021-01-14

Plakat Punkt Szczepień

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej uruchomił Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Zapisy na szczepienie ruszają 15 stycznia. Urząd Miejski pomaga w dowozie osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień. W tym celu uruchamiamy infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu.

Transport taki powinien być przeznaczony dla osób:

  1. Posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
  2. Mających trudności z dostępem do punktu szczepień np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

 Terminy rejestracji osób do szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:

  1. Osoby powyżej 80 roku życia w okresie od 15 stycznia 2021 r – prawdopodobne rozpoczęcie szczepień od 25 stycznia 2021 r.
  2. Osoby powyżej 70 roku życia w okresie od 22 stycznia 2021 r.

Rejestracji na szczepienia może dokonać pacjent osobiście poprzez rządowy portal
e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989, za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej, świadczącej Państwu na co dzień usługi zdrowotne lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną Państwu 2 terminy podania dawki preparatu.

Na terenie Gminy Zduny punktem szczepień jest Zakład Opieki Zdrowotnej "KORCZAK I JANUSZKIEWICZ" Sp. z o.o., Zduny ul. Kolejowa 13, tel. 62 7215 224.

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, gmina Zduny uruchamia od dnia 15 stycznia 2021 r. INFOLNIĘ: 784 095 396

Pod tym numerem będziecie mogli Państwo uzyskać informację oraz zarejestrować się, w celu zapewnienia sobie w określonym, zarezerwowanym dla Państwa czasie,przejazdu z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

UWAGA! 

Rejestracja chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc  wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie    Szczepień  i  wyznaczenia przez ten system osobie chętnej do zaszczepienia się terminów i miejsca zaszczepienia.

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień jest dostępnych pod adresem: www.gov.pl/web/szczepimysie

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE