2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

WYJĄTKOWA PREMIERA i bezpłatne wejściówki do pobrania

2020-09-23

na zdjęciu plakat spotkania

Znana wielu mieszkańcom Zdun autorka książek dla dzieci – Wioletta Piasecka (występująca w stroju wróżki) napisała pierwszą powieść dla dorosłych:”Przyjdzie pogoda na miłość”. Książka ukaże się w salonach Empiku w całej Polsce 30 września br., a w Zdunach  - już następnego dnia – 1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką!!! To dla Biblioteki duże wyróżnienie.

Takiej okazji nie można przegapić! Podczas premierowego wieczoru będzie można nabyć powieść  po promocyjnej cenie i pozyskać autograf z dedykacją; 1 egzemplarz ufundowany przez Bibliotekę zostanie rozlosowany wśród publiczności.

Następnego dnia (2.10.2020)  – w filii – w Bibliotece w Baszkowie odbędzie się kolejne spotkanie autorki  z tamtejszymi czytelnikami. Zapraszamy również na godzinę 18.00.

Na obydwa spotkania – z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne -  obowiązują BEZPŁATNE wejściówki . Wieczory 1 i 2 października od godz. 18.00 w bibliotekach w Zdunach i Baszkowie – zapowiadają się na wyjątkowe! Jeszcze można odebrać wejściówki.

 

Promocja pierwszej powieści W.Piaseckiej  dla dorosłych czytelników odbędzie się w ramach projektu : ”W bibliotece się rozwijasz i … czas umilasz”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Biogram Wioletty Piaseckiej jest niezwykle bogaty: studiowała filologię polską (specjalizacja – literatura dla dzieci i młodzieży) i rachunkowość , debiutowała w 1999 roku książką dla dzieci Zaczarowana kraina bajek, pisała artykuły i słuchowiska radiowe, tworzy teksty piosenek dla teatrów muzycznych. Prowadzi spotkania autorskie na terenie całego kraju, oraz  za granicą – była  m. in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Norwegii, we Włoszech czy na Litwie. Niektóre z jej bajek doczekały się adaptacji teatralnej. Więcej wraz z wykazem napisanych utworów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wioletta_Piasecka. W zbiorach bibliotecznych znajduje się większość książek, autorstwa W.Piaseckiej, a najnowsze – o Ignacym Paderewskim, Faustynie, Karolu Wojtyle oraz zagadki piłkarskie i bajeczki dla najmłodszych wkrótce będą też do wypożyczenia : https://www.zduny-bpgim.sowwwa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=repl&plnk=q__Piasecka+Wioletta&sort=bytitle&view=1

W Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta  Zduny  gościła w 2005 , 2007, 2008 i podczas Nocy Bibliotek - w 2015 roku.

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE