2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

30 lat od powstania Samorządu

2020-05-27

Dzisiaj rocznica!

Na zdjęciu ikonografika przedstawiająca Gminę Zduny

Szanowni Państwo,

30 lat temu przeprowadzono pierwsze wolne wybory do Samorządu Gminnego. Powstanie samorządu, i przekazanie możliwości samodecydowania lokalnym społecznościom jest uważane powszechnie za jedno z najbardziej udanych działań III Rzeczpospolitej.

To mogłaby być okazja do świętowania. Jednak szczególna sytuacja, w której się obecnie znajdujemy powoduje, że pozostajemy w domach, izolujemy się społecznie. Przestawiamy na wirtualną rzeczywistość.

Dlatego tą drogą pozdrawiam i gratuluję aktywności wszystkim burmistrzom i radnym. Wszystkim przewodniczącym Rady Miejskiej, przewodniczacym komisji Rady Miejskiej, szefom jednostek organizacyjnych naszej Gminy.
Pozdrawiam członków Rady Powiatu Krotoszyńskiego, Starostów i członków Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego.

Pozdrawiam wszystkich wybranych radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Pozdrawiam sołtysów i rady sołeckie, oraz niedawno powstałe rady osiedlowe w Zdunach.

Pozdrawiam strażaków z OSP, nierozerwalnie związanych z samorządem gminnym.

Pozdrawiam Koła Gospodyń Wiejskich, członków organizacji pozarządowych i zespołów artystycznych oraz organizacji sportowych działających na terenie Gminy.

Cała zbudowana struktura samorządowa spowodowała, że 30 ubiegłyc lat to rozwój, budowanie lepszego życia lokalnych społeczności. Współpraca pomiędzy poszczególnymi szczeblami samorządu te pozytywne zjawiska umacniała.

Mimo trudności, które ostatnimi laty znacznie wzrosły będziemy starali się nadal działać dla Dobra Wspólnego. Obecnie trwają liczne gminne inwestycje z udziałem środków z Unii Europejskiej.

Wiele działań Gminy Zduny są pokazywane jako dobre praktyki i wskazywane jako przykład optymalnych rozwiązań.

To z pewnością również zasługa reform przeprowadzonych 30 lat temu. Wyborów, których dokonujecie Pańswto podczas głosowań na burmistrzów i radnych.

Mam nadzieję, że wspólnie przetrwamy trudny okres, w którym jesteśmy, i który przed nami.

Liczę na to, że po okresie wyrzeczeń, przestoju i trudnych decyzji wrócimy na ścieżkę wzrostu i kolejnego etapu mocnego rozwoju Gminy.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE