2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

Koronavirus - raport na 13 maja

2020-05-13

Bez nowych wykrytych zakażeń od wczoraj

Na zdjęciu ikonografika przedstawiająca statystyki w Powiecie

Informacja Starosty Krotoszyńskiego oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego z działań służb powiatowych w dniu 13.05.2020r.

  1. PCZK przekazuje raporty zawierający dane z sanepidu nt. sytuacji epidemicznej w powiecie. Raport zawiera statystyki dot. liczby zachorowań, osób hospitalizowanych, pozostających w kwarantannie oraz pod nadzorem.

Statystyki dwukrotnie aktualizowane są w komunikatach na stronie internetowej powiatu oraz na stronie Fb starosty. Statystyki te na godzinę 13.00 dnia 13 maja 2020 r. przedstawiały się następująco:

 

 

UWAGA! Należy pamiętać, iż liczba zakażeń oraz informacja o zgonach czerpana jest z danych Ministerstwa Zdrowia oraz Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a pozostałe dane pochodzą z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, stąd mogą pochodzić rozbieżności. W związku z korektą liczby zgonów, jedna osoba wcześniej przypisana dla powiatu krotoszyńskiego została przeniesiona do województwa dolnośląskiego.

  1. Od 11 maja 2020 r. w starostwie przestaje obowiązywać zasada pracy zdalnej. Urząd nadal dostępny jest dla klientów  na dotychczasowych zasadach.
  2. W dalszym ciągu 3 pracowników starostwa przebywa na kwarantannie, 1 pracownik w izolacji domowej.
  3.  W dniu 13.05.2020 odbyło się zdalne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Członkowie Komisji postanowili wesprzeć  Komendę Powiatową Policji oraz Komendę Powiatową PSP, ze środków będących w dyspozycji Komisji a nie wykorzystanych na zaplanowane przedsięwzięcia w I półroczy w zakresie zakupu środków ochrony osobistej funkcjonariuszy oraz środków do dezynfekcji.
  4. W dniu 14.05.2020 zapadnie decyzja w sprawie uruchomienia oddziału chirurgicznego i pododdziału ortopedycznego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii szpitala powiatowego.
  5. Na stronie powiatu oraz na stronie starosty na Facebooku, na bieżąco – tak jak ma to miejsce od początku walki z epidemią - były przekazywane informacje dla mieszkańców.

                                                                                                               Stanisław Szczotka

                                                                                                              Starosta Krotoszyński

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE