2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

Maseczki - stosowanie

2020-04-03

Strażacy roznoszą

Na zdjęciu maseczka bawełniana

Szanowni Mieszkańcy, Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) deliberuje nad powszechnym wprowadzeniem maseczek do użycia również przez ludzi zdrowych.

My uznaliśmy, że nie ma nad czym dyskutować, tylko udostępnić mieszkańcom maseczki w rozsądnej ilości i jakości.

Stąd wyposażeni w ochronny sprzęt strażacy z OSP Zduny roznoszą do Waszych domostw po 2 szt. bawełnianych maseczek na rodzinę. Po dwie, ponieważ prawo pozwala na wyjście i przejście jedynie dwóch osób jednocześnie z rodziny.

Maseczki nie mają atestów i stanowią jedynie częściowe zabezpieczenie przed zarażeniem. Proponujemy używanie maseczek podczas niezbędnych zakupów. Jeli wychodzicie na spacer najlepiej zachować odpowiednią odległość od drugiego człowieka.

Przed pierwszym użyciem należy maseczkę wyprać. Najlepiej w gorącej wodzie z mydłem, lub w wysokiej temperaturze w pralce.

Po użyciu należy maseczkę wyprać. Najlepiej w gorącej wodzie z mydłem, lub w wysokiej temperaturze w pralce.

Długie używanie maseczki bez prania grozi nagromadzeniem się w maseczce innych czynników chorobotwórczych, takich jak grzyby czy bakterie.

Specjaliści mówią, że taka sytuacja może powstać już po 2 godzinach używania.

Apeluję do osób przebywająych na kwarantannie o wywieszenie stosownej informacji na drzwiach, tak, żeby strażacy mogli zachować jeszcze większą ostrożność przy kontakcie.

Pozdrawiam mieszkańców

Jeszcze będzie dobrze

Burmistrz Tomasz Chudy

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE