2019.09.15 - imieniny: Albina, Nikodema, Lility, Melity

Manewry ratownicze w Zdunach

2019-05-29

Zaproszenie dla jednostek OSP

Na zdjęciu plakat zapowiadający manewry

Zapraszamy jednostki OSP do wzięcia udziału w manewrach poszukiwawczo-ratowniczych które odbędą się 7 czerwca w Zdunach o godzinie 20:00 (uczestnictwo jest dobrowolne).
Głównym organizatorem jest Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

Głównym celem akcji będzie utrwalenie wśród ratowników i funkcjonariuszy umiejętności przeszukiwania dużych obszarów leśnych, poszukiwanie osób z wykorzystaniem psów ratowniczych, GPS-ów i aplikacji. Szukamy i Ratujemy oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy a nade wszystko koordynacja służb cywilnych i mundurowych oraz ich współdziałanie. Ćwiczenia pozwolą podnieść kwalifikacje w zakresie akcji poszukiwawczo - ratowniczych oraz wypracować zasady współpracy i koordynacji działań jednostek ratowniczych Straży, Policji, GPR oraz innych służb.
Zgłoszenie udziału w ćwiczeniach prosimy przesłać do dnia 1 czerwca 2019r na adres: rzecznik@gpr.org.pl. Zgłoszenie powinno zawierać informacje o ilości sił i środków zadysponowanych na ćwiczenia np. (6 uczestników, pojazd GBA, numery operacyjne) oraz imię i nazwisko i numer telefonu do osoby kontaktowej .
Na wszelkie pytania postaramy się także odpowiedzieć w wiadomości prywatnej.
Ćwiczenia zostaną zakończone krótkim podsumowaniem ich przebiegu oraz wspólnym poczęstunkiem. 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE