2020.05.31 - imieniny: Anieli, Petroneli, Marietty, Petroniusza

Plany na szlak rowerowy Milicz-Krotoszyn

2019-03-19

Włodarze i mieszkańcy chcą drogi rowerowej wzdłuż krajówki nr 15 Milicz - Krotoszyn

Włodarze podczas omawiania trasy drogi rowerowej Milicz-Krotoszyn

Mamy piękny region, wiele atrakcyjnych szlaków rowerowych, przybyło dróg dla rowerów. Apetyty rosną! Zarówno rowerzystów, jak i włodarzy. W poniedziałek 18 marca w Żmigrodzie, odbyło się spotkanie konsultacyjne gmin i powiatów położonych wzdłuż drogi krajowej nr 15 (Milicz - Krotoszyn). Wszyscy bardzo poważnie myślą o połączeniu Krotoszyna ze Zdunami, Cieszkowem i Miliczem jedną drogą rowerową, służącą i mieszkańcom i przejezdnym rowerzystom, znacznie podnoszącą bezpieczeństwo miłośników jednośladów.  

W konsultacjach udział wzięli włodarze i przedstawiciele samorządów Dolnośląskiej Krainy Rowerowej: burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski, wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski, pracownicy merytoryczni gminy Milicz Aleksandra Wecek i Michał Stojewski oraz włodarze i przedstawiciele zaproszonych gości: Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek z kierownikami wydziałów Marzeną Drobnik i Michałem Kurkiem, Wicestarosta Powiatu Krotoszyńskiego Paweł Radojewski, dyrektor PZD Krotoszyn Krzysztof Jelinkowski, Kierownik Wydziału Gospodarki, Rolnictwa i Rozwoju UM w Zdunach Miłosz Zwierzyk.

Z głosem eksperckim w rozmowach udział wziął Daniel Chojnacki, oficer rowerowy Wrocławia, współautor rowerowego sukcesu tego miasta. Mamy nadzieję, że wspólne cele, wola i determinacja wspólnego działania, w niedalekiej przyszłości przełożą się na konkretne drogowe rozwiązania.

Debaty nas trasą ścieżki rowerowej
Włodarze podczas omawiania trasy ścieżki rowerowej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE