2020.02.26 - imieniny: Mirosława, Aleksandra, Lutochny

III Bieg Zagończyka

2019-02-27

3. marca (niedziela) w Zdunach odbędzie się III Bieg Zagończyka, upamiętniający postać majora Jaskulskiego

Na zdjęciu plakat z programem imprezy

Franciszek Jerzy Jaskulski (1913 - 1947), pseudonim "Zagończyk", mieszkaniec Zdun, oficer w stopniu majora AK, był działaczem Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Odznaczony został Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych.

Długość trasy biegu wynosi około 1,9 km. Start biegu zaplanowano na godz. 14:00. Bieg ma charakter rekreacyjny i rodzinny, bez ograniczeń wiekowych. Przy zapisach obowiązkowe jest oświadczenie o zdolności do udziału w biegu, a dla osób niepełnoletnich - zgoda rodziców (poświadczona podpisem).

Zapisy na bieg będą prowadzone od godz. 13:15 w punkcie organizatora na parkingu zdunowskiego rynku. Stąd wystartuje bieg, którego trasa prowadzi ulicami: Rynek, Mickiewicza, Ostrowską, Sulmierzycką, Pl. Skargi, a meta jest na Rynku.

Na uczestników czekają pamiątkowe medale i upominki, a na zwycięzców - puchary.

Wszyscy przybyli na wydarzenie będą mogli skosztować grochówki z kuchni polowej oraz zapoznać się z ekspozycją Samodzielnej Grupy Szturmowej z Krotoszyna.

Po biegu zapraszamy na spotkanie historyczne w Kawiarni Retro, podczas którego będzie można wysłuchać prelekcji o Zagończyku oraz spotkać się z rodziną Jaskulskich.

Rozdane zostaną również nagrody w konkursie literackim "Zduny w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego" pod patronatem Burmistrza Zdun Tomasza Chudego.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE