2020.08.11 - imieniny: Ligii, Zuzanny, Diomedy, Filomeny, Włodzimierza

Zduny nominowane do nagrody "SUPER SAMORZĄD 2018"

2018-05-14

Stowarzyszenie Razem dla Konarzewa i władze Gminy Zduny w 15-ce nominowanych do nagrody

Na zdjęciu ikonografika dotycząca konkursu

Spośród 350 zgłoszonych stowarzyszenie Razem dla Konarzewa i Gmina Zduny zostały jako jedna z 15-tu grup nominowane do nagrody Super Samorząd 2018.

Nagroda Super Samorząd jest wyróżnieniem dla uczestników akcji Masz Głos, którzy najskuteczniej zachęcą do współpracy władze samorządowe i mieszkańców. Nagroda przyznawana jest także działającym w partnerstwie z uczestnikami władzom samorządowym.

Nagroda jest przyznawana od roku 2011. Jej nazwa nawiązuje do idei samorządu rozumianego jako wspólnota mieszkańców, a nie urząd gminy i jego pracownicy. O nagrodę Super Samorząd 2018 mogą ubiegać się uczestnicy akcji Masz Głos, Masz Wybór, którzy zarejestrują się na www.maszglos.pl, zrealizują efektywnie działania wraz z mieszkańcami i władzami samorządowymi oraz terminowo zamieszczą podsumowania z przeprowadzonych działań na stronie www.maszglos.pl.

Nagroda jest wręczana zarówno organizacjom i grupom mieszkańców uczestniczących w akcji, jak również współpracujących z nimi władzom lokalnym.

W skład Jury nagrody Super Samorząd w 2017 wchodzili: Mikołaj Cześnik (członek Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego), sędzia Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego), Katarzyna Kubicka-Żach (redaktor – kierownik Serwisu Samorządowego PAP).

W latach 2011, 2012, 2013 oraz 2014 patronat nad nagrodą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W 2017 roku uroczysta Gala wręczenia nagrody po raz drugi odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE