2019.05.27 - imieniny: Jana, Juliusza, Radowida, Magdaleny

Rusza budowa kanalizacji na Łacnowej i Kopernika

2018-01-23

W związku z rozpoczęciem budowy kanalizacji w mieście prosimy o stosowanie się do nowej organizacji ruchu

Na zdjęciu sprzęt do budowy kanalizacji na ul. Kopernika w Zdunach

W dwóch miejscach jednocześnie rusza budowa kanalizacji w Zdunach. Najbardziej newralgiczne miejsce przy ul. Łacnowej, gdzie mieści się szkoła i przedszkole rusza w pierwszej kolejności.

Prosimy rodziców o szczególne zwrócenie uwagi na dzieci, zmierzające do tych placówek. Z pewnością pomocna będzie tu obecność osoby przeprowadzającej dzieci przez drogę. Prosimy również o nie parkowanie samochodów na ul. Łacnowej.

Mieszkańców ulicy, których mogą spotkać trudności przy wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu na teren posesji prosimy o bezpośredni kontakt z pracownikami wykonującymi czyności przy budowie kanalizacji. Ze strony wykonawcy jest zapewnienie o maksymalnie przyjaznym podejściu do mieszkańców.

Jednak trudności nie unikniemy. Za kłopot przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Budowa kanalizacji rusza również na ul. Kopernika. Tu również mieszkańców prosimy o kontakt z ekipą budującą kanalizację. Ci którzy nie muszą, niech unikają przejazdu to ulicą w najbliższym czasie.

O kolejnych etapach budowy i spodziewanych utrudnieniach będziemy informowali na bieżąco.

Przypomnijmy, złożony przez Gminę Zduny do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wniosek o dofinansowanie inwestycji kanalizacyjnej został pozytywnie ocenione i zakwalifikowany do wsparcie finansowego. Tym samym na wybudowanie ponad 7 kilometrów sieci kanalizacyjnej w mieście samorząd otrzyma 3,7 mln złotych.

Wartość całego projektu finansowanego ze środków europejskich wynosi 5,4 mln złotych. Prace będą trwały do czerwca 2018 roku. W ramach otrzymanych pieniędzy zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna w rejonach ulic: Kopernika, Cegielskiego, Kobylińska, Wrocławska, Łacnowa, Strzelecka, Sieniutowa, Ogrodowa, Piaskowa, Ostrowska oraz wzdłuż Borownicy. Są to najbardziej newralgiczne pod względem uporządkowania odprowadzania ścieków tereny w Zdunach. Warto dodać, że po wybudowania kanalizacji drogi zyskają nową nawierzchnię.

Dodatkowo zostanie zakupiona stacja zlewna, zabezpieczającej przed napływem zanieczyszczeń mechanicznych do oczyszczalni. Do tego etapu prac budowy kanalizacji została również włączona ulica Krotoszyńska i ul. 1 Maja w Zdunach.

Projekt jest współfinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Poddziałanie 4.3.1. Gospodarka wodno – ściekowa.

Na zdjęciu zamknięty pas jezdni przy ul. Łacnowej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE