2018.03.22 - imieniny: Katarzyny, Bogusława, Oktawiana

Mamy własny sztab na WOŚP!

2017-12-15

Stowarzyszenie ADSUM ze Zdun założyło zdunowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zdunach odbędzie się, tak jak w całej Polsce i na świecie, 14 stycznia 2018 r.

Tym razem mieszkańcy naszej Gminy będą wpłacali pieniądze na konto zdunowskiego sztabu WOŚP. Sztab założyło stowarzyszenie ADSUM, któremu prezesuje Jaremi Wawrzynowicz.

Posiadanie własnego sztabu oznacza bezpośredni kontakt z centralą w Warszawie, bezpośrednie rozliczanie zebranych środków (do tej pory rozliczał je sztab w Krotoszynie), a przede wszystkim perspektywę rozwoju imprezy, przy której mieszkańcy Gminy od wielu lat świetnie się bawią, i skutecznie pomagają.

Zdunowskie finały WOŚP zawsze, bez względu na pogodę odbywają się na zdunowskim rynku. Organizatorzy stawiali tu scenę, na której występowali ci, którzy chcieli się zaprezentować (głównie dzieci ze szkół i przedszkoli zdunowskich).

Jednym z głównych punktów, który przynosi sporo złotówek do puszek WOŚP jest przygotowana i rozlewana przez zdunowskich przedsiębiorców grochówka.

W akcję zaangażowani są także strażacy, panie z Kół Gospodyń Wiejskich i wszystkich lokalnych stowarzyszeń i zrzeszeń nieformalnych.

Finały WOŚP od początku wspierane są przez Samorząd Zdun.

Przypomnijmy, że zebrane w 26 Finale WOŚP środki zostaną przekazane na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE