2018.05.21 - imieniny: Wiktora, Kryspina, Donata, Tymoteusza

Kolejne dofinansowanie dla Gminy

2017-03-21

Szkoła Podstawowa w Baszkowie otrzyma 270 tysięcy złotych na zajęcia dodatkowe dla uczniów.

Szkoła w Baszkowie

Złożone przez Gminę Zduny do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu dwa wnioski o dofinansowanie szkoły w Baszkowie zostały pozytywnie ocenione.

Tym samym na podniesienie kompetencji nauczycieli, zajęcia dodatkowe dla uczniów, wyposażenie szkoły samorząd ma otrzymać 270 tys. złotych. Wartość całego projektu finansowanego ze środków europejskich wynosi  niemażle 300 tys. złotych. Wkład własny gminy to tylko 10 proc.

O nowe pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów przyrodniczych, matematycznych, laboratoryjnych z fizyki i chemii,  szkoła w Baszkowie powinna wzbogacić się już w najbliższym czasie tak by dzieci mogły korzystać z niego od początku nowego roku szkolnego.

W ramach projektu planuje się także wizytę studyjną w budynku niskoenergetycznym wraz z lekcjami z zakresu odnawialnych źródeł energii, znajdującym się na terenie województwa wielkopolskiego i jednorazowe warsztaty lego dla uczniów i nauczycieli. Ponadto odbędą się zajęcia dodatkowe pozalekcyjne polegające na projektowaniu i wykonywaniu projektów architektonicznych za pomocą klocków LEGO - od prostych modeli do skomplikowanych projektów budowlanych.

Przypomnijmy, że pieniądze samorząd pozyskał w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Poddziałanie 9.3.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej” oraz Poddziałanie 8.1.2 Kształcenie ogólne.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE