2019.012.6 - imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny, Emiliany

Uczcijmy pamięć "Zagończyka"

2017-02-27

W niedzielę 5 marca w Zdunach odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Na zdjęciu w mundurze podoficerskim Wojska Polskiego Franciszek Jaskulski

Burmistrz Zdun, Parafia św. Jana Chrzciciela w Zdunach oraz Zdunowski Ośrodek Kultury zapraszają na zdunowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w niedzielę, 5. marca 2017 r.

Obchody rozpoczną się mszą św. o godz. 9:00, odprawioną w kościele parafialnym w intencji mjr Franciszka Jaskulskiego ps. "Zagończyk".

Po mszy św. władze miasta złożą kwiaty przy pomniku ofiar II wojny światowej i komunizmu. Następna część obchodów odbędzie się na zdunowskim rynku.

Od godz. 12:30 będą prowadzone zapisy osób chętnych do udziału w I. Zdunowskim Biegu Zagończyka, który rozpocznie się o godz. 13:30. Start i meta biegu to parking na rynku. Trasa biegu poprowadzi ulicami: Mickiewicza, Placem Skargi, Ostrowską, Sulmierzycką i dalej do parkingu na rynku.

Dla pierwszych 70 osób przeznaczono koszulki z podobizną "Zagończyka", a wszyscy biegacze otrzymają pamiątkowe medale. Nagrody i upominki na potrzeby Biegu Zagończyka przekazało Muzeum Historii Polski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz sklep z odzieżą patriotyczną "Patriot Shop" z Krotoszyna.

Wszystkich przybyłych zapraszamy na grochówkę w kuchni polowej, ufundowanej przez Hotel-Restaurację Wawrzyniak oraz do udziału w zespołowej gry terenowej zdunowskimi śladami "Zagończyka" przeprowadzonej z udziałem I. Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej.

Stoisko promocyjne wystawi Samodzielna Grupa Szturmowa Krotoszyn, a Ochotnicza Straż Pożarna w Zdunach zabezpieczy wydarzenie. Zapraszamy serdecznie do udziału w całości obchodów, a szczególnie w I. Biegu Zagończyka.

Przejdź do nowej strony wikipedia z informacjami o Franciszku Jaskulskim

Na zdjęciu plakat zapowiadający wydarzenie

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE