2018.04.23 - imieniny: Jerzego, Wojciecha, Ilony

UWAGA! Burze z gradem! Ostrzeżenie I stopnia!

IMGW ostrzega, od godz. 14:00 dnia 23.04 do godz. 19:00 dnia 23.04.2018r wystąpią burze z opadami deszczu do 20 mm i silnym wiatrem w porywach do 70 km/h. Lokalnie grad.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazywać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62725292 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 7215001. fax  62725243), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784095396.

Ścieżka pieszo-rowerowa do Krotoszyna w 2017 r.

2017-02-07

Wyłoniono wykonawcę budowy ścieżki pieszo-rowerowej do Krotoszyna

W wyniku przetargu ścieżkę pieszo-rowerową przy drodze krajowej nr 15 wykona firma BUDIMEX. Prace powinny zakończyć się jesienią 2017 r.

Po początkowych problemach z wyłonieniem wykonawcy prac w systemie PROJEKTUJ-WYBUDUJ, na placu walki o zwycięstwo w przetargu na to zadanie pojawiła się firma BUDIMEX. Pod koniec roku przetarg na to zadanie został zakończony, i rozstrzygnięty właśnie na korzyść Budimexu.

7 lutego (wtorek) burmistrz Zdun Tomasz Chudy, oraz pracownik merytoryczny UM Tomasz Patalas wzięli udział w spotkaniu w rejonowej siedzibie GDDKiA w Lesznie.

W spotkaniu wzięli również udział kierownicy Rejonu Leszno, oraz przedstwiciele firmy LAFRENTZ, która wykonuje projekt ścieżki. Podczas spotkania burmistrz Zdun przedstawił oczekiwania względem projektu.

W związku z tym ścieżka zostanie odpowiednio skomunikowana z istniejącym chodnikiem przy ul. Krotoszyńskiej, oraz będzie dobiegała do drogi gminnej na zapleczu budynków przy ul. Krotoszyńskiej (dalej w kierunku Domu Strażaka). Powstanie więc możłiwość bezpiecznego przjechania przez Zduny w innych kierunkach przez ul. Masłowskiego, Plac ks. Skargi, ul. Pogórną w kierunku Cieszkowa, oraz ul. Ostrowską w kierunku Chachalni.

Ponadto przy planowanej ścieżce zaprojektowana zostanie ścieżka edukacyjna z miejscami do postoju. W tych lokalizacjach mają być upublicznone biogramy osób zasłużonych dla Ziemi Zdunowskiej.

Burmistrz zadeklarował również w miarę możliwości wszelką pomoc i wsparcie podczas projektowania i realizacji inwestycji.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE