2019.012.6 - imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny, Emiliany

Szukają Powstańców Wielkopolskich

2016-12-28

Krotoszyńska gazeta ogłasza akcję...

Redakcja "Życie Krotoszyna" oraz portal Krotoszyn.NaszeMiasto.pl prowadzą akcję "Nasi Powstańcy", której celem jest przypomnienie o Powstańcach Wielkopolskich 1918/1919, którzy pochodzili z terenu obecnego powiatu krotoszyńskiego i dawnych powiatów krotoszyńskiego i koźmińskiego; tych którzy tutaj walczyli (np. pod Zdunami lub w wyzwalaniu Krotoszyna), a także tych, którzy tutaj zmarli. Akcja prowadzona jest na apel Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej, które zamierza na 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego (27 grudnia 2018 r.) wydać słownik biograficzny Powstańców Wielkopolskich.

 

Wszystkie otrzymane przez nas materiały zostaną przekazane do wspomnianego towarzystwa. 

 

Akcja ma charakter podwójny, ponieważ nie tylko otrzymujemy materiały, informacje, dokumenty, zdjęcia itd., ale również sami staramy się pomóc znaleźć informacje o powstańcach i przekazać je zgłaszającym się rodzinom. Na wspomnianym portalu dodawane są biogramy powstańców, które ukazały się na łamach gazety, a z kolei w gazecie co tydzień pojawia się kolejna biografia wraz ze zdjęciami. 

 

Każdy, kto posiada informacje na temat powstańców, proszony jest o kontakt - osobiście w siedzibie redakcji, która znajduje się przy ul. Piastowskiej 31 w Krotoszynie, telefonicznie: 605 106 594 (plus), 514 800 938 (orange), 575 071 702 (play) lub drogą mailową: l.cichy@glos.com, lukasz.cichy@polskapress.pl 

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE