2019.011.14 - imieniny: Rogera, Serafina, Emila, Judyty, Wawrzyńca

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 120


Pytanie:

Czy ścieżka rowerowa na trasie Zduny-Krotoszyn będzie przekształcona na pieszo-rowerową? Chodzi tylko i wyłącznie o zmianie znaku drogowego. Gdyż na ścieżce mogą się poruszać tylko rowery, a piesi mają chodzić ulicą?

pytanie zadał(a): Pełna nadzieii
2019-10-21 11:20:15

Odpowiedź:

Witam. Zabiegamy o taką zmianę w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest właścicielem ścieżki. Pozdrawiam


Pytanie:

To nie uważa Pan że to trochę nie sprawiedliwe ja miesięcznie dodatkowo za wywóz płacę 80 zł i ceny rosną . Uważam że ścieki powinny być tańsze dla tych którzy nie są podłączeni do kanalizy albo zwrot chociaż połowy kosztów za wywóz.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2019-10-17 08:07:34

Odpowiedź:

Uważam, że to nie sprawiedliwe. Dlatego w kolejnych latach będziemy rozbudowywać sieć kanalizacyjną w mieście, a na terenach poza aglomeracją dopłacamy do przydomowych oczyszczalni ścieków. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy można spodziewać się w najbliższym czasie wyrównania nawierzchni ulicy Mickiewicza na odcinku od Rynku do ul.Szkolnej?

pytanie zadał(a): Przejezdny
2019-10-12 08:46:00

Odpowiedź:

Witam. Ul. Mickiewicza jest własnością Powiatu Krotoszyńskiego. Z naszych informacji wynika, że nie jest planowany żaden poważny remont nawierzchni na tym odcinku. Pozdrawiam.


Pytanie:

Mam pytanie ile kosztuje m3 ścieków w Zdunach jeśli ktoś jest podłączony do kanalizacji A ile kosztuje m3 ścieków dla tych którzy mają szambo i nie mają kanalizacji .

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2019-09-19 22:00:21

Odpowiedź:

Witam. Metr sześcienny ścieków zarówno osób przyłączonych jak i nie przyłączonych do kanalizacji kosztuje tyle samo. Osoby, które nie są podłączone do kanalizacji dodatkowo ponoszą koszt przetransportowania ścieków wozem asenizacyjnym do oczyszczalni w Zdunach. Koszt m3 ścieków to dla mieszkańca obecnie 5,76 zł. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Panie burmistrzu mam do Pana pytanie dlaczego w zdunach nadal nic się nie dzieje dla młodych osób typu zabawy taneczne w tamtym roku rady osiedla robiły imprezy w tym roku nic tu się nic nie dzieje dzieci i młodzież nie mają co robić to siedzą w parkach

pytanie zadał(a): Mama
2019-08-07 21:44:19

Odpowiedź:

Witam. Zupełnie się z Panią nie zgadzam. Odbywają się rozmaite imprezy przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Są nieodpłatne i bardzo często z bezpłatnym poczęstunkiem. W porównaniu z innymi tej wielkości samorządami oferta jest bogata. Proszę zapoznać się z kalendarzem imprez Zdunowskiego Ośrodka Kulury i Biblioteki Publicznej. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE