2020.1.19 - imieniny: Henryka, Mariusza, Gildy, Racimira

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 149


Pytanie:

Witam, czy mamy szansę aby na Chachalni powstał tak jak w większości innych wiosek w gminie czujnik jakości powietrza? Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2021-01-03 11:12:16

Odpowiedź:

Witam, Czujniki jakości powietrza wiszą przy szkołach i przedszkolach. Chodzi o to, żeby dzieci nie wychodziły np. na przerwach na boisko, w przypadku wskazywania przez czujniki złej jakości powietrza. W Chachalni nie ma takich placówek. Na razie nie planujemy wieszania kolejnych czujników. Warto jednak pamiętać, że nawet w najbardziej prymitywnym palenisku można uzyskać bardziej ekologiczne palenie paliw stałych np. poprzez rozpalanie od góry. Palenisko wydziela wtedy zdecydowanie mniej szkodliwych spalin. Pozdrawiam.


Pytanie:

Dlaczego lampy na ulicy Kolejowe zapalane są tak późno? Mamy jesień, szybko robi się ciemno i strach wyjść na tą ulice przy blokach bo jest ciemno jak... Czy da się coś z tym zrobić?

pytanie zadał(a): Ola
2020-10-05 22:44:50

Odpowiedź:

Witam. Przyjmujemy zgłoszenie i przekazujemy dalej. Lampy te są własnością spółki "Oświetlenie uliczne i drogowe" z siedzibą w Kaliszu. Pozdrawiam.


Pytanie:

Kiedy powstanie parking przy osiedlu Madalińskiego? Było mówione, że zostanie zlikwidowane boisko a w jego miejsce powstanie parking. Czy jest w ogóle na to szansa?

pytanie zadał(a): Ola
2020-10-05 22:39:22

Odpowiedź:

W tej sprawie proszę kontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową, która miała plan zrobić parking na terenie przy blokach od strony dworca. My planujemy utwardzić teren przy ul. Kolejowej.


Pytanie:

Panie burmistrzu, czy przed budynkiem urzędu miejskiego nie można byłoby zrobić jakichś nasadzeń? kilka drzewek czy krzewów poprawiło by wizerunek przed urzędem. lekko obskurnie to wygląda. nie wiadomo czy to rabatka czy coś przypominającego rabatkę. dużego kosztu by to nie wymagało (kilka drzewek, troszkę kamienia, może jakaś róża pnąca...) proszę się tylko nie bronić rewitalizacją rynku...za jakieś 5/10 lat... pozdrawiam

pytanie zadał(a): Mieszkanka
2020-09-29 11:56:19

Odpowiedź:

Witam. Nie zgodzę się z twierdzeniem, że wygląda to trochę obskurnie, bo moim zdaniem po remoncie urząd wygląda pięknie. Natomiast w tym roku dokonaliśmy nasadzeń kwiatów na terenie przylegającym do UM i przy ratuszu. Efekt będzie na wiosnę. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Panie Burmistrzu! Czy w bieżącym roku kalendarzowym możliwe jest jeszcze otrzymanie dotacji na wymianę pieca na nowy? Informacje otrzymane od pracownika gminy zajmującego się tymi sprawami są dla mnie niejasne (mamy środki, ale nie wypłacamy... to są, czy ich nie ma...). Proszę o odpowiedź.

pytanie zadał(a): Mieszkanka
2020-09-29 11:39:50

Odpowiedź:

Witam, pieniądze przeznaczone na dopłaty w 2020 r. zostały już wykorzystane. Proszę złożyć wniosek w styczniu 2021. Pozdrawiam


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE