2022.7.1 - imieniny: Haliny, Mariana, Teobalda


UWAGA ! BURZE Z GRADEM!

IMGW-PIB OSTRZEGA: burze z gradem/2  od 13:00 do 22:00 dnia 01.07.2022r., deszcz do 50 mm, grad oraz porywy wiatru do 110 km/h.
 
UWAGA ! UPAŁ ! 
IMGW-PIB OSTRZEGA: UPAŁ/2  od 12:00  dnia 30.06.2022r. do 20:00 dnia 01.07.2022r. temperatura maksymalna 34 °C, lokalnie 35 °C.Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 228


Pytanie:

Dzień dobry Panie Burmistrzu mam pytanie odnośnie ścieżek rowerowych w naszej Gminie. Ścieżki w Gminie (Zduny - Krotoszyn; Chachalnia - Krotoszyn) są strasznie zarośnięte. Do kogo należy się zwrócić o wykoszenie zielska przy tych ścieżkach? Może Pan pomóc w tej kwestii? Czy jest planowana ścieżka rowerowa łącząca Zduny z Chachalnią ( do wybudowanej ścieżki OSP Chachalnia)? Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Maciejos
2022-06-20 09:00:25

Odpowiedź:

Witam,

Ścieżki pieszo-rowerowe są wybudowane przy drogach powiatowych i to Powiatowy Zarząd Dróg jest właścicielem tych ścieżek. Powinien więc o nie również dbać. Dość często zwracamy uwagę na problem zarośnięcia ścieżek. PZD tłumaczy niedostateczną dbałość o ścieżki niewystarczającą ilością sił i środków na to zadanie. 

Rozważamy wsparcie PZD w tym zakresie. Sami jednak również borykamy się z nadmiarem zadań i niedostatkami sił i środków. 

Pozdrawiam.


Pytanie:

Dzień dobry. Chciałam zapytać czy planowana jest naprawa placu zabaw przy Placu Skargi? Plac jest w opłakanym stanie. Nie dość, że samych "sprzętów" jest bardzo mało, to są one bardzo zniszczone. Pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu a dzieci chcących pobawić się na placu jest bardzo dużo w okolicy

pytanie zadał(a): Zuzanna
2022-06-14 14:48:35

Odpowiedź:

Witam,

Niestety możemy jedynie wymieniać istniejące urządzenia. Z powodu odległości od jezdni nie możemy dostawiać nowych. Sukcesywnie będą wymieniane urządzenia i ew. remontowane na tym placu zabaw.

Pozdrawiam


Pytanie:

Panie Burmistrzu czy już wiadomo kiedy zacznie się rewitalizacja basenu w Zdunach? Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Damian
2022-06-02 12:27:00

Odpowiedź:

Witam,

Remont basenu ropocznie się niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy. Roozstrzygnięcie przetargu w najbliższych dniach.

Pozdrawiam,


Pytanie:

Dzien dobry Panu mam pytanie kiedy zajmiecie sie ul.Kopernika bo tu juz kraweznikow nie ma a caly piach i woda z jezdni plynie mi przez podworko  a za chwile do domu zacznie wplywac I jeszcze jedno ptyranie co z Borownica na odcinku miedzy mostem na Kroroszynskiej  a Kobylinska ten odcinek jast tak zaniedbany ze slow brakuje Ostatnie czyszcznie pamietam jak mialem 10 lat Dzien dobry Panu mam pytanie kiedy zajmiecie sie ul.Kopernika bo tu juz kraweznikow nie ma a caly piach i woda z jezdni plynie mi przez podworko  a za chwile do domu zacznie wplywac I jeszcze jedno ptyranie co z Borownica na odcinku miedzy mostem na Kroroszynskiej  a Kobylinska ten odcinek jast tak zaniedbany ze slow brakuje Ostatnie czyszcznie pamietam jak mialem 10 lat

pytanie zadał(a): Pawel Korczak
2022-05-23 21:00:57

Odpowiedź:

Witam,

Kończymy projektowanie przebudowy ul. Kopernika. Po zaprojektowaniu będziemy składali wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Jeśli otrzymamy dotację, będziemy ją realizowali niezwłocznie.

Jeśli chodzi o rzekę Borownicę, to jej utrzymaniem zajmuje się rządowa instytucja "Wody Polskie". Na nasze prośby o wykonanie prac utrzymaniowych na Borownicy otrzymaliśmy odpowiedź, że Wody Polskie nie posiadają środków finansowych na wykonanie takich prac.

Pozdrawiam.


Pytanie:

Dzień Dobry. Mam pytanie kiedy będą zakładane panele fotowoltaiczne? I czy będziemy rozliczać się na starych zasadach? Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Zainteresowany
2022-05-13 06:28:32

Odpowiedź:

Witam, W poniedziałek 13 czerwca będzie podpisywana umowa z wykonawcą instalacji w Gminie Zduny.

Montaż powinien ruszyć po podpisaniu umowy. Rozliczenia za wyprodukowany prąd przez instalacje montowane przez Gminę Zduny będą na starych zasadach.

Pozdrawiam!


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE