2021.1.23 - imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Wrocisława


UWAGA ! MGŁA! 

IMGW ostrzega, iż dnia 23.01.2022r. od godz. 17:37 do 24.01.2022  do godz. 07:00 wystąpią mgły, widzialność do 50 metrów. 

O negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 208


Pytanie:

Witam mam pytanie dotyczace drogi roserowej pieszej na trasie Zduny Krotoszyn do kogo nalezy odsnierzanie aszczegolnie posypanie tej scieszki bo niewidzialem posypania azaznaczam ze ludzie mo?e malo ale sie poruszaja mieszkaniec Zdun

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2021-12-28 17:06:02

Odpowiedź:

Witam, Kwestia utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej Zduny-Krotoszyn należy do zarządcy czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przekazujemy uwagę Pana do tej instytucji. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie burmistrzu oraz panie dyrektorze szkoły podstawowej odnosząc się do pytania mojego poprzednika jak zapewnia pań warunki opieki nauczycieli oraz psychologa że dzieci się przenoszą do innych szkół miałem incydent z moim synem wzorowy uczeń tylko że przez jeden wybryk nie miał życia w szkole oczywiście jak o i uczniów i nauczycieli gdzie pedagodzy powinni dążyć do tego żeby uczeń nie popełnił tych samych błędów oczywiście byłam w szkole kilkadziesiąt razy nic nie pomogło dziecko popadło w depresję nie chciało chodzić do szkoły nie podam nazwisk nauczycieli bo rodo przeniosłem syna do innej szkoły w Krotoszynie i wszystko się zmieniło świadectwo z paskiem żadnej dyskryminacji panie dyrektorze Hejdysz może czas wielki spojrzeć jakie jest grono pedagogiczne i wyciągnąć wnioski bo dzieciaki nie przenoszą się do innych szkół bo tak dla rodzica jest lepiej tylko dla komfortu psychicznego warto by było się nad tym zastanowić

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2021-12-14 11:18:08

Odpowiedź:

Szanowna Pani lub Panie,

Przepraszam z góry za użyty na wstępie zwrot, niemniej pismo złożone na ręce Pana Burmistrza w swej treści ma sformułowania zarówno rodzaju żeńskiego, jak i męskiego.

Przechodząc do meritum problemu, pragnę zaznaczyć, że przejrzałem ruch uczniów z ostatnich 5 lat w zakresie zmiany szkoły i nie dopatrzyłem się żadnego ucznia, który z zachowaniem wzorowym opuścił naszą szkołę. Nie przypominam sobie również, aby któryś z rodziców kilkadziesiąt razy był proszony lub zgłaszał się do szkoły. Jednak nie wykluczam, że takie spotkania odbywały się poza moją wiedzą i nie zgłoszono mi w żadnej formie opisanego w piśmie problemu.

Zarzut stawiany w piśmie jakoby w szkole dochodziło do mobbingu i przemocy psychicznej ze strony uczniów jak i nauczycieli jest bardzo poważnym zarzutem i moim skromnym zdaniem wymaga natychmiastowego wyjaśnienia. Pismo skierowane na ręce Pana Burmistrza ma formę anonimu, jego treść mam nadzieję miała na celu zbadanie problemu i ewentualne ukaranie winnych. Dlatego zachęcam autora pisma do ujawnienia się, wskazanie winnych zarzucanym im czynów. Ze swej strony zapewniam, że jeśli informacje okażą się prawdziwe, nadam sprawie dalszy tok, tzn. skieruję sprawę do komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim. Na dzień dzisiejszy innej drogi wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji zgodnie z obowiązującym prawem nie ma.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że podczas mojej-40 to letniej pracy zarówno jako nauczyciela i obecnie dyrektora starałem się i staram zawsze bronić dobra ucznia. Żadna sprawa godząca w dobro ucznia nie została nigdy pozostawiona bez wyjaśnienia i mam wielka nadzieję, że wskazany problem w przesłanym piśmie zostanie również rozwiązany. Niemniej warunek jest jeden, sprawę należy zgłosić bezpośrednio słownie lub pisemnie do mnie podpisując się imieniem i nazwiskiem oraz wskazać ewentualnych winnych naruszenia dobra dziecka.

Z poważaniem,

A.Hejdysz – dyr. szkoły


Pytanie:

Witam, ostatnio z mediów dowiedziałem się o zbliżającej się modernizacji basenu w zdunach? czy to prawda, że nasz basem będzie zmodernizowany? kiedy to nastąpi? czy bedzie opubliwowana jakaś wizualizacja przyszlego obiektu? jaki bedzie koszt tej inwestycji? swoją drogą, to swietna informacja dla mieszkańców:)

pytanie zadał(a): mieszkaniec zdun
2021-12-10 09:01:47

Odpowiedź:

Witam, basen będzie remontowany w formule "Zaprojektuj i wybuduj", to znaczy, że ogłosimy wkrótce przetarg na zarówno zaprojektowanie jak i wykonanie tego projektu przez tego samego wykonawcę. Dlatego nie wiemy na razie jak będzie po przebudowie wyglądał basen. Ale to będzie remont gruntowny, przystosowujący nie remontowany od ponad 50 lat obiekt do nowych realiów. Szacowany koszt prac to 2,5 miliona złotych. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam, zamiast pytania chciałam pochwalić Władze. Jako osoba często spacerująca widzę bilety zmieniło się w Zdunach! A remont i budowa chodnika przy ul. Polnej sprawiły, że jestem pełna podziwu! Brawo! Uważam, że chodniki w Zdunach były okropne, niejednokrotnie się potknęłam, a teraz to prawie luksus! Trzymam kciuki za wyremontownie do końca ul. Łacnowej :)

pytanie zadał(a): Zdunowianka
2021-12-09 14:53:22

Odpowiedź:

Dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam.


Pytanie:

Dzień dobry Panie Burmistrzu - z roku na rok coraz więcej uczniów "ucieka" z naszej placówki oświatowej a mianowicie Szkoły Podstawowej do innych szkół w innych miejscowościach. Czy Pan bądź dyrektor szkoły zastanawialiście się, dlaczego się tak dzieje? Co szkoła robi aby zatrzymać dzieci w zdunowskiej podstawówce? Może do pracy wychowawców mają rodzice zastrzeżenia? Może jest za mało zajęć pozalekcyjnych? Może świetlica jest za krótko otwarta? Dlaczego rodzice wolą płacić w szkołach prywatnych za edukację swoich dzieci niż zostawić je w zdunowskiej podstawówce? Co roku bowiem mniej środków wpływa do budżetu na oświatę, bowiem "kasa" idzie za uczniem do innych samorządów. Czy naprawdę już tak dobrze stoi nasza szkoła i gmina, że możemy sobie pozwolić na dalszy "odpływ" uczniów do innych szkół???

pytanie zadał(a): Rodzic
2021-12-07 09:59:45

Odpowiedź:

Witam,

Informuję, że szkołą zarządza niezależnie dyrektor jednostki. Dotyczy to wszystkich szkół publicznych w Polsce. Ale oczywiście na bieżąco omawiamy z szefami placówek oświatowych problemy i staramy się im zaradzić. 

 

 

Wpis przekazałem Panu Dyrektorowi Andrzejowi Hejdyszowi ze Szkoły Podstawowej w Zdunach. 

Publikuję Jego odpowiedź.

                                                                                           Zduny, 08 grudnia 2021 r.

W odpowiedzi na pytanie, które przekazał mi p. Burmistrz pragnę przede wszystkim wyrazić wdzięczność autorowi za okazaną troskę i podjęcie próby zdiagnozowania (nieistniejącego) problemu. Żadne z wymienionych przez autora przesłanek nie może być i nie jest powodem zmiany szkoły przez uczniów.

Odnosząc się do czasu pracy świetlicy szkolnej, informuję, że jest on tak zorganizowany, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Najpierw diagnozujemy potrzeby naszych wychowanków, a następnie organizujemy pracę szkoły.

Co do zajęć pozalekcyjnych, to zapewniam, że jest ich bardzo dużo                              i uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Zawsze można śledzić stronę internetową szkoły, bądź FB, gdzie informujemy o aktywności pozalekcyjnych. W tym miejscu muszę dodać, że przy ocenie pozalekcyjnej pracy szkoły, należy wziąć pod uwagę fakt, że od prawie dwóch lat (z małymi przerwami) funkcjonujemy           w trybie zdalnym.

            Praca wychowawcza nauczycieli odpowiada zgłoszonym i zdiagnozowanym potrzebom. Konflikt w klasie czasem jest problemem, który przyprawia o ból głowy wychowawcę, uniemożliwiając mu stworzenie właściwej atmosfery, potrzebnej do efektywnej nauki i dobrego samopoczucia każdego ucznia. Czasem jest to wewnętrzny dramat w zespole, starannie ukryty przed wszystkimi dorosłymi. Ujawnia się dopiero wtedy, gdy dochodzi to sytuacji ekstremalnych. Jeśli rodzic, bądź inna osoba nie poinformują o zaistniałym problemie wychowawcy, to trudno wymagać, aby nieporozumienia zostały rozwiązane. Należy dodać, że wiele konfliktów rozgrywa się w przestrzeni wirtualnej. W szkole istnieje zakaz używania telefonów komórkowych, ale nie oznacza to, że nie rozmawiamy i nie prowadzimy zajęć                          z uczniami na temat cyberprzemocy i zagrożeniach w sieci.

            Owszem, tak jak do każdej szkoły, tak i do zdunowskiej podstawówki uczęszczają uczniowie z problemami wychowawczymi. Na ogół problemy te są diagnozowane, po czym rodzice zostają zaangażowani do pracy i rozwiązywania trudności. Jednak sporadycznie zdarza się, że opiekunowie nie wyrażają chęci do współpracy i zaangażowania w pracę wychowawczą, wybierając inny sposób rozwiązania problemu, a mianowicie przeniesienie dziecka do innej szkoły                                w przeświadczeniu, że problem rozwiąże się sam bądź zniknie.

            Szkoła posiada informacje na temat losów uczniów opuszczających naszą placówkę (nie mylić z absolwentami), ale nie wykorzystuje ich do rozpowszechniania niepochlebnych opinii. Muszę dodać, że jesteśmy przeciwnikami zmieniania szkoły                    i zawsze wolimy podjąć pracę niż pozbyć się problemu, ale bywa i tak, że zmiana jest niezbędna. Może się jednak zdarzyć, że jakaś szkoła i jakiś uczeń do siebie nie pasują (statut szkoły i program wychowawczy niezgodny z oczekiwaniami rodziców                            i uczniów).

            Jak powszechnie wiadomo szkoła osiąga wysokie wyniki nauczania i wysokie wyniki z  egzaminów zewnętrznych, a co za tym idzie wymagania szkoły są też wysokie. Dla uczniów z mniejszym potencjałem intelektualnym  bądź dysfunkcjami zorganizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Nie zawsze jednak uczniowie z niej korzystają i nie zawsze przenosi się ona na wyższe oceny. Nic więc dziwnego, że właśnie stopnie stanowią najczęstszą przyczynę oskarżeń pod adresem nauczycieli. Już samo zaistnienie problemu nie zrealizowania oczekiwań rodzicielskich jest wystarczającym sygnałem, aby przenieść dziecko do szkoły,                    w której ocenianie jest bardziej liberalne, niż w naszej szkole a wymagania nauczycieli zdecydowanie niższe.

            Przyglądając się migracji uczniów w poszczególnych szkołach publicznych                        i niepublicznych już tylko w obrębie powiatu krotoszyńskiego, można stwierdzić, że nasza szkoła nie jest tu szczególnym wyjątkiem.

            Badając losy absolwentów zdunowskiej podstawówki jesteśmy z nich bardzo dumni i usatysfakcjonowani. Informacja zwrotna otrzymywana od rodziców tych uczniów oraz nauczycieli szkół średnich zawiera dużo pochwał i pochlebnych opinii na temat przygotowania uczniów zdunowskiej podstawówki do edukacji na dalszych etapach kształcenia.

            Pragnę nadmienić, że wiosną tego roku miała miejsce ocena mojej pracy jako dyrektora szkoły. Dokonana ona była przez organ prowadzący i organ nadzoru pedagogicznego. Wynik tej oceny nie budzi żadnych wątpliwości i zastrzeżeń co do właściwego funkcjonowania wszystkich obszarów szkoły.

            Osobę, która skierowała to pytanie, do p. Burmistrza, prosimy o szersze                        i bardziej wnikliwe spojrzenie na problemy oświaty, jednocześnie zapewniając, że jeśli przekaże nam zasadne rekomendacje do  pracy szkoły to je bardzo twórczo wykorzystamy. Najlepiej będzie jak zrobi to osobiście, nie szukając pośredników, gdyż najowocniejsze plony wydają bezpośrednie kontakty i merytoryczna wymiana zdań.

                                                                                                       Z poważaniem

                                                                                                    mgr A. Hejdysz – dyr. szkoły

 


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE