2020.04.7 - imieniny: Rufina, Donata, Hermana, Przecława

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 132


Pytanie:

Dzien dobry. Mam pytanie odnośnie targu w Baszkowie. Czy nie powienien byc zamkniety? Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Tomasz
2020-03-12 11:53:43

Odpowiedź:

Właścicielem terenu, który jest w Baszkowie wykorzystywany na targowisko jest osoba prywatna. Rozsądek nakazywałby zamknąć wszelkie miejsca, w którym ludzie dokonują masowych zakupów, lub choćby wprowadzenia radykalnych środków ostrożności. Jak wiadomo, jak do tej pory nie ma takich rekomendacji ze strony organów centralnych. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Panie burmistrzu od dawna wiadomo ze w Zdunach choćby na rynku to tragedia z parkowaniem aut,ulice w kierunku(pobliżu)rynku jak Kobylińska czy Mickiewicza tez z parkowaniem aut mieszkańcy domostw pewnie maja wiele do życzenia.Zatem moje pytanie brzmi czy wykorzystując fakt ze np na ul. Mickiewicza są prowadzone prace kanalizacje i ulica już nie istnieje ,szlo by pomyśleć(bądź zadziałać w tym kierunku) przed położeniem nowej nawierzchni choćby od Dps do Pl.Skargi gdzie ulica może być szersza kosztem pasa zieleni o zrobieniu pasa parkowania? Pozdrawiam

pytanie zadał(a): mieszkaniec
2020-03-09 23:45:56

Odpowiedź:

Witam. Plac Skargi i ul. Mickiewicza to obszar należący do wpisanego do rejestru zabytków Zabytkowego Układu Urbanistycznego. Konserwator zabytków nie zgadza się na takie modernizacje terenu zarówno na tych ulicach jak i na rynku. Pozdrawiam.


Pytanie:

Dzień Dobry , czy właściwe jest wylewanie resztek do studzienki , chodzi mi tu o sklep przy ulicy Kobylinskiej 2 i studzienki tam się znajdującej . Codziennie jest tam wylewana woda z resztkami żywności . Stwarza się w ten sposób idealne warunki dla szczurów ,nie wspomnę już o tym że przechodząc smród jest nieraz nie do wytrzymania . Proszę o interwencję w tej sprawie

pytanie zadał(a): Tadek
2020-03-09 02:06:00

Odpowiedź:

Witam. Oczywiście jest to zachowanie nie prawidłowe. Badamy sprawę. Pozdrawiam


Pytanie:

Dzień dobry. Pytanie do Pana Burmistrza czy jechał ostatnio po deszczu gminną drogą asfaltową w miejscowości Perzyce?Jest tragedia, pomimo słabej zimy droga wygląda jak po ostrzale armatnim. Do tego zalegająca woda na poboczu uniemożliwia zwykle wymijanie pojazdów. Gorzej być nie może. Czy jest planowany remont tej drogi? A jeżeli tak to kiedy?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2020-03-03 18:02:58

Odpowiedź:

Witam. Przede wszystkim zapewniam, że może być gorzej. Ale jednocześnie informuję, że Gmina zamierza zlecić wykonanie dokumentacji na drogę łączącą DK 15 i drogę powiatową Krotoszyn-Chachalnia i przebiegającą przez Perzyce. Po wykonaniu tej dokumentacji zostanie złożony wniosek do Krajowego Funduszu Dróg Lokalnych. Po uzyskaniu dofinansowania w przypadku odpowiednich możliwości budżetowych droga zostanie gruntownie zmodernizowana. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam, czy to prawda że tegoroczny zlot motocyklowy odbędzie się na stadionie/orliku w Zdunach? Jeśli tak to w jaki sposób będzie rozwiązana kwestia organizacji ruchu , zakwaterowania uczestników-gdzie rozbite będą namioty, gdzie rozmieszczone zostaną toy toy-e, do jakich godzin dopuszczony będzie hałas motocykli muzyki, ile dodatkowych służb zapewni bezpieczeństwo i czy przewidziane jest zabezpieczenia boiska/murawy na stadionie. Dziękuję

pytanie zadał(a): Monika
2020-02-27 18:30:53

Odpowiedź:

Witam, Za wcześnie na te odpowiedzi. Zaznaczę jednak, że w związku z niemożliwością przeprowadzenia zlotu tradycyjnie w Krotoszynie wstępnie zgodziłem się na wykorzystanie terenu starej płyty boiska przy ul. Strzeleckiej. Organizator natomiast będzie zobowiązany do określenia wszelkich parametrów imprezy, oraz uzyskania zgód od służb, w tym Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Bez takich zgód nie wydam pozwolenia na przeprowadzenie zlotu w Zdunach. Ponieważ jednak organizatorzy Zlotu mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu tej imprezy liczę na to, że odbędzie się ona bez zgrzytów. Zasady wynajmu terenu będzie opisywała stosowna umowa. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE