2019.01.26 - imieniny: Pauli, Polikarpa, Skarbimira, Tytusa

UWAGA ! MARZNĄCE OPADY! 

IMGW ostrzega, iż od godz. 19:30 dnia 25.01.2020 r. do godz. 10:00 dnia 26.01.2020 r. prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.
 
O negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 125


Pytanie:

Witam mam 3 pytania 1.Kiedy na naszym Rynku zostanie opanowany chaos z parkowaniem i garażowaniem,przyjeżdżając do np.urzędu ,apteki nie ma praktycznie żadnych szans na przepisowe parkowanie,tylko proszę nie odsyłać mnie i innych na parking tzw. buforowy tam niech jeżdżą osoby stało garażujące i pracownicy sklepów i urzędu.Według mnie na Rynku i ulicach dojazdowych powinny stanąć parkometry , a za "garażowanie" wprowadzona opłata za każdy pojazd, w innych częściach miasta występuje podobny problem ,są ulice -nie ma chodnika więc ludzie teren przed posesją obsadzają drzewkami,krzewami itp.nie ma jak zaparkować i czasami ciężko ominąć zaparkowane pojazdy lub wjechać na posesję,krótko mówiąc wolna amerykanka! 2.W Zdunach mamy podobno monitoring,może było by dobrze umożliwić mieszkańcom oglądanie widoków z kamer? 3.Niepokoi mnie skrzyżowanie ulic krotoszyńskiej z kobylińską,bo nie jest ta za ciekawa wizytówka miasta i czasami ciężko tam przejść, a plac targowy jest chyba gdzie indziej,no ale może się czepiam Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Marek
2020-01-03 12:33:23

Odpowiedź:

Witam. Taki stan rzeczy przejęliśmy i niestety nie rozwiążemy go w najbliższym czasie. Zamontowanie parkometrów wiąże się jeszcze z zatrudnieniem obsługi i kontrolera parkingu. Nie przewidujemy w najbliższym czasie wdrażania tego typu rozwiązań z powodów finansowych. Jednocześnie informuję, że jest opracowywany nowy projekt organizacji ruchu w Zdunach, obejmujący również stworzenie nowych miejsc parkingowych. W tym na parkingu w rynku. Przypominam, że centrum miasta wraz z przyległościami stanowi zabytkowy urbanistyczny obszar chroniony. Konserwator zabytków zablokował już kilka z proponowanych przez nas rozwiązań. Krótko pisząc, wiemy o problemie, bo trudno go nie zauważyć, pracujemy nad rozwiązaniami, ale nie jestem w stanie określić, kiedy będzie lepiej.


Pytanie:

Czy w zdunach będzie w 2020 r zrobione parkometry czesto na rynku nie ma gdzie stanac jak i za miastem

pytanie zadał(a): Zdunowianka
2019-12-28 22:50:05

Odpowiedź:

Witam. Z powodu braku środków nie planujemy tego rodzaju działań w tym roku.


Pytanie:

Witam. Od niedawna jestem mieszkanką Zdun jak i świeżo upieczoną mamą. W gminie Zduny rodzi się co raz więc dzieci, a co za tym idzie wzmaga się potrzeba utworzenia żłobka. Dla wielu rodziców szybki powrót do pracy i wożenie tak małego dziecka do Krotoszyna czy Milicza stanowi nie lada wyzwanie. Nadmienię, że do powyższych placówek prywatnych trudno się dostać i są mocno oddalone od naszego miejsca zamieszkania. Czy Gmina Zduny przewiduje na przyszłe lata taką inwestycję? Czy wyjdzie na przeciw młodym rodzicom? Może warto było by zorganizować spotkanie mieszkańców w powyższej sprawie. Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Edyta
2019-12-02 21:55:12

Odpowiedź:

Witam. Próbujemy pozyskać środki zewnętrzne na stworzenie żłobka. Nie jestem jednak w stanie określić w jakim terminie żłobek mógłby powstać u nas. Niestety sytuacja samorządów katastrofalnie się pogorszyła. Pozdrawiam.


Pytanie:

Tak zgodzę się w pełni że 7 grudnia to nie jest termin przed świętami ale według informacji odpady na terenie Zdun mają być zbierane od 19 grudnia a nie 7

pytanie zadał(a): Artur
2019-11-28 19:17:33

Odpowiedź:

Rzeczywiście. 7 grudnia w niektórych miejscach. Tak jak wspomniałem zwrócę uwagę na ten fakt. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Panie burmistrzu czy nie można zaplanować odbioru odpadów wielkogabarytowych wiosną lub jesienią a nie jak ma to by w tym roku przed samymi świętami ??

pytanie zadał(a): Artur
2019-11-11 11:45:56

Odpowiedź:

Witam. Nie zgodzę się, że 7 grudnia to termin "tuż przed świętami", ale przekażę sugestię Eko7, żeby w następnym roku odbiór dużego gabarytu odbył się w miesiącach wiosennych lub letnich. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE