2019.09.15 - imieniny: Albina, Nikodema, Lility, Melity

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 115


Pytanie:

Witam mam pytanie kiedy na krotoszynskiej będzie kanalizacja

pytanie zadał(a): marek
2016-02-01 17:43:26

Odpowiedź:

Witam, Na ul. Krotoszyńskiej w najbliższym czasie będzie wykonywana dokumentacja na budowę kanalizacji. Jest to jeden z dwóch odcinków, na których w Zdunach do tej pory takiej dokumentacji brakowało. W trzecim kwartale tego roku ma być ogłoszony nabór wniosków na dofinansowanie budowy kanalizacji z funduszy europejskich. Gmina Zduny zamierza złożyć wniosek na budowę kanalizacji na całym pozbawionym tej kanalizacji obszarze Zdun (tylko miasto). Po rozpatrzeniu naszego wniosku i przyznaniu funduszy trzeba będzie ogłosić przetarg na wykonanie zadania. Przewidujemy, że ta największa w ostatnich latach inwestycja w Gminie rozpocznie się jesienią 2017 r. Szacujemy, że zakończy się w 2019 r. Szacujemy, że w tym okresie powstanie również kanalizacja na ul. Krotoszyńskiej.


Pytanie:

Podobno wczoraj tzn. 28 stycznia 2016 r. odbyło się posiedzenie RM. Dlaczego nie było o tym fakcie informacji na stronach internetowych gminy ? Czy po to wydano tyle pieniędzy na jej budowę, aby służyła tylko jako tuba propagandowa ?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-01-28 10:14:00

Odpowiedź:

Witam: http://zduny.pl/miasto-gmina/aktualnosc-1400003686.html Informacja została opublikowana 11 stycznia. Tuba propagandowa podaje informacje nieprawdziwe nacechowane emocjami skierowanymi na wprowadzanie czytelnika w błąd po myśli autora tekstu. Odnajduję takie elementy w Pana/Pani pytaniu. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Chciałabym dowiedzieć się kiedy będzie zrobiona nawierzchnia na ulicy Słowackiego i Reymonta? Ponieważ w taką pogodę jak dziś nie da się przejść suchą nogą nie wspominając o wyjechaniu wózkiem z dzieckiem. Na pewno lakierki by się również ubrudziły bo po takim błocie bez kaloszy nie da się przejść. Proszę o informację w tej sprawie. Dziękuje

pytanie zadał(a): Magda
2016-01-26 15:25:11

Odpowiedź:

Witam, Byliśmy dzisiaj na tych ulicach. Poleciłem jak najszybciej utwardzić kruszywem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze jeszcze w tym tygodniu sytuacja się poprawi. Proszę o cierpliwość. Pozdrawiam,


Pytanie:

Odważyłem się kandydować na stanowisko burmistrza Zdun. Nie była to łatwa decyzja. Podjąłem ją również z powodu namów wielu z Was. Zamiast narzekać na to co i mnie się nie podoba, postanowiłem dać Wam wybór. Od teraz decyzje są w Waszych rękach. Większość zdecyduje, czy Gminie potrzeba nowego spojrzenia. Z mocną ekipą kandydatów do Rady Miejskiej proponujemy energiczne pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej, szybszy rozwój naszej Gminy. Będziemy z Wami w ciągłym kontakcie. Z poszanowaniem dla dokonań naszych konkurentów, ale i z przekonaniem, że można lepiej, prosimy Państwa o głosy! https://www.facebook.com/burmistrzzdun/ W kontekście tej wypowiedzi proszę o informację ile w trakcie Pana kadencji złożono wniosków o środki z UE, na co, na jaką kwotę, ile otrzymano ?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-01-26 09:12:01

Odpowiedź:

Witam. Informuję uprzejmie, że niedawno minął 1 rok mojej kadencji. Pytanie będzie zasadne za 3 lata. Wtedy też udzielę odpowiedzi.


Pytanie:

Zamierzam utworzyć w Urzędzie Miejskim stanowisko dla osoby, która będzie się zajmowała wspieraniem powstawania i funkcjonowania nowych organizacji pozarządowych. Będzie pomagała w rejestrowaniu, prowadzeniu księgowości, poszukiwaniu funduszy z Unii Europejskiej na ich działalność. Ta osoba również będzie opłacana w istotnej części z funduszy pozabudżetowych, ponieważ zamierzam ubiegać się o dofinansowanie tego stanowiska pracy z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wiem, że na takie rozwiązanie czekają, i bardzo na nie liczą Koła Gospodyń Wiejskich, rozmaite nieformalne grupy mieszkańców, ale kłopoty z biurokracją mają także Ochotnicze Straże Pożarne. Jestem pewien, że wkrótce się skończą. Jak przebiega realizacja. Ile Pan zdobył dofinansowania do zatrudnienia tej osoby.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-01-26 09:04:09

Odpowiedź:

Witam, Informuję uprzejmie, że takie stanowisko zostało utworzone, i funkcje, o które Pan pyta pełni Pani Anna Pietrzak-Figlak. Pozostała część pytania będzie miała sens za 3 lata. Kiedy przyjdzie pora na podsumowanie kadencji. Nie zaś po roku.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE