2019.08.21 - imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa, Baldwiny, Fidelisa

UWAGA! INTENSYWNE OPADY DESZCZU ! 

IMGW ostrzega, od godz. 21:00 dnia 20.08.2019 r. do godz. 07:00 dnia 21.08.2019 r. prognozuje się wystąpienie odpadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym - przewidywana wysokość do 40 mm.

O negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 115


Pytanie:

Przywrócenie komunikacji autobusowej - dwie pętle po gminie i przez Krotoszyn! To konieczność. Nie tylko hasło wyborcze. Kiedy realizacja obietnicy wyborczej ? https://www.facebook.com/burmistrzzdun/

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-13 09:37:43

Odpowiedź:

Informuję, że Gmina Zduny nie posiada własnego transportu publicznego. Niemniej dzięki dobrej współpracy z MZK Krotoszyn została uruchomiona, pierwsza od wielu lat, linia MZK nr 8 kursująca pomiędzy Krotoszynem i Rudą (przez Konarzew, Bestwin i Baszków). Frekwencja niestety jest niewystarczająca, ale ponieważ grupie mieszkańców Gminy na tej trasie bardzo zależało na uruchomieniu linii rentowność uzyskano poprzez odpowiednie podniesienie ceny biletów. Takie inicjatywy, ani zapotrzebowania nie zgłoszono w Chachalni. Jednocześnie informuję, że opracowujemy plan połączenia dowozów szkolnych z dowozami publicznymi.


Pytanie:

Czy każdy może założyć sobie konto w domenie @zduny.pl ? Kto o tym decyduje komu konto zostaje przyznane i na jakich zasadach ?

pytanie zadał(a): Daniel
2016-02-12 10:57:59

Odpowiedź:

Konto w domenie @zduny.pl zarezerwowane jest dla osób związanych z samorządem Gminy Zduny. Może być również przyznane organizacjom pozarządowym z terenu Gminy. Każdorazowo przypadki rozpatrujemy indywidualnie, na podstawie wniosku.


Pytanie:

Nie odpowiedział mi Pan na pytanie co z oświetleniem na ulicy Zacisze w Zdunach

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2016-02-12 07:17:02

Odpowiedź:

Witam, Kwestiami oświetlenia ulicznego w Gminie Zduny zajmuje się spółka Oświetlenie Uliczne, w której to spółce Gmina jest niewielkim udziałowcem. Rozbudowa oświetlenia ulicznego uzależniona jest w duże mierze od alokacji środków o której decyduje właśnie spółka. Szansa na rozbudowę i modernizację oświetlanie ulicznego w naszej gminie pojawi się przy okazji realizacji wniosku z dofinansowaniem z Unii Europejskiej, do którego spółka ma przystąpić w najbliższych latach. Projekt będzie realizowany w uzgodnieniu z Gminą. W takim przypadku opracujemy ranking miejsc, które wymagają oświetlenia i w oparciu o konsultacje społeczne oraz możliwości finansowe zrealizujemy nowe punkty oświetleniowe w Gminie.


Pytanie:

Czy profil na portalu Facebook jest oficjalnym profilem Gminy Zduny ?

pytanie zadał(a): Dominik
2016-02-11 11:48:31

Odpowiedź:

Profil Gminy Zduny na facebooku nie jest oficjalnym profilem Gminy Zduny.


Pytanie:

Dlaczego tylko na nie których ulicach jest utwardzana droga kruszywem? A nie na wszystkich które to potrzebują przykład ul Zacisze nie wspomnę że brak jakiegoś oświetlenia jest na tej ulicy co stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla chodzacych tam dzieci i ludzi. Mam nadzieję że ktoś zainteresuje się tym tematem.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2016-02-08 13:22:24

Odpowiedź:

Utwardzanie dróg na terenie i Zdun i na terenach wiejskich będzie następowało stopniowo w miarę posiadanych środków. Jednak postanowiliśmy, że warto utwardzić mniejsze odcinki, za to solidniej. W tym roku utwardziliśmy ul. Rejtana, Słowackiego i Masłowskiego.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE