2018.02.16 - imieniny: Danuty, Jalianny, Daniela

UWAGA! SILNA MGŁA !
IMGW ostrzega, od godz. 19:00 dnia 15.02.2019 r. do godz. 09:00 dnia 16.02.2019 r. prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami 100 m.  
O negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 101


Pytanie:

Dlaczego tylko na nie których ulicach jest utwardzana droga kruszywem? A nie na wszystkich które to potrzebują przykład ul Zacisze nie wspomnę że brak jakiegoś oświetlenia jest na tej ulicy co stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla chodzacych tam dzieci i ludzi. Mam nadzieję że ktoś zainteresuje się tym tematem.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2016-02-08 13:22:24

Odpowiedź:

Utwardzanie dróg na terenie i Zdun i na terenach wiejskich będzie następowało stopniowo w miarę posiadanych środków. Jednak postanowiliśmy, że warto utwardzić mniejsze odcinki, za to solidniej. W tym roku utwardziliśmy ul. Rejtana, Słowackiego i Masłowskiego.


Pytanie:

Kto jest odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim za prowadzenie i aktualizowanie strony internetowej. Bo jak na razie oprócz pojawiania się - nazwijmy to - aktualności, prawie nic się tam nie zmienia. Jest mnóstwo zdeaktualizowanych lub pomylonych danych. (Np. Oczyszczalnia, przedszkole, CKS Zduny, Parafie, Ochotnicze Straże Pożarne). Nie będę już wymieniał kolejnych bo na pewno są znane. Panie Burmistrzu, czy o te sprawy też mogę pytać dopiero za trzy lata. Minął już rok i czas zakasać rękawy i działać. Trzeba usuwać te zaniedbania cywilizacyjne.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-08 10:30:20

Odpowiedź:

Za kwestie informatyczne w Gminie Zduny odpowiedzialny jest gminny informatyk. Informacje zawarte na starej stronie zostały przeniesione przez wykonawcę nowej strony. Niestety okazało się, że wiele działów skończyło swoje aktualizacje na 2005 r. Trudno nam wziąć za to odpowiedzialność. Niewątpliwie to zaniedbanie usuniemy. Robimy to systematycznie, ale musimy czekać na aktualizację danych od poszczególnych jednostek. Jednocześnie dziękujemy za uwagi w tej sprawie. Następnym razem informacje o dostrzeżonych nieprawidłowościach proszę zgłaszać w dziale "zgłoś błąd na stronie" tuż obok działu "zadaj pytanie burmistrzowi.


Pytanie:

Dlaczego na oficjalnej stronie internetowej Zdun, w zakładce Kultura - Wybrane publikacje o Zdunach, nie wymieniono pięknie wydanej w 2014 r. publikacji „Zduny. Szkice z historii miasta i okolic” autorstwa Sławomira Pałasza.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-08 09:17:00

Odpowiedź:

Już umieściliśmy. Dziękujemy za zgłoszenie. Następne zauważone nieprawidłowości dotyczące strony internetowej proszę zgłaszać w formularzu "zgłoś błąd na stronie".


Pytanie:

Dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce RADA MIASTA – UCHWAŁY RADY MIASTA nie są zamieszczane na bieżąco kolejne Protokoły z sesji ? Na dzień dzisiejszy tj. 04 luty 2016 r. opublikowano Protokół z sesji nr XII z dnia 21 października 2015 r. Od tego momentu zatwierdzono już 2 kolejne sprawozdania z przebiegu sesji Rady Miejskiej. (sesja XII i XIV ). Do opublikowanych dotychczas sprawozdań nie dołącza się wymienionych w nich załączników. (Niektóre bardzo istotne dla mieszkańców np. Sprawozdanie z realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji , Opinie RIO, pisma od Wojewody itp.itd.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-04 09:40:57

Odpowiedź:

Patrz zakładka INFORMACJA NIEUDOSTĘPNIONA na BIP UM Zduny.


Pytanie:

Dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce WŁADZE MIASTA – BURMISTRZ MIASTA –SPRAWOZDANIA BURMISTRZA ZDUN Z DZIAŁALNOŚCI W OKRESIE MIĘDZYSESYJNYM nie są zamieszczane na bieżąco kolejne sprawozdania Burmistrza ? Na dzień dzisiejszy tj. 04 luty 2016 r. opublikowano sprawozdanie z dnia 26 listopada 2015 r. Od tego momentu odbyły się już 2 kolejne sesje Rady Miejskiej.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-04 09:39:24

Odpowiedź:

Patrz: zakładka: Informacja Nieudostępniona w BIP UM Zduny.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE