2018.08.20 - imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela, Sabiny, Sieciecha


                                                                       UWAGA ! BRAK WODY !

Dnia 22 sierpnia (środa)  2018 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi zamknięcie dostaw wody w Zdunach na ulicach:
 
Kopernika, Krotoszyńskiej i Cegielskiego.  

Możliwe będą wahania ciśnienia wody w sieci, co wiąże się z możliwością chwilowego pogorszenia jakości wody. Woda o zmienionym kolorze nie jest niebezpieczna dla zdrowia.


W związku z powyższym prosimy Mieszkańców o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 83


Pytanie:

Dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce RADA MIASTA – UCHWAŁY RADY MIASTA nie są zamieszczane na bieżąco kolejne Protokoły z sesji ? Na dzień dzisiejszy tj. 04 luty 2016 r. opublikowano Protokół z sesji nr XII z dnia 21 października 2015 r. Od tego momentu zatwierdzono już 2 kolejne sprawozdania z przebiegu sesji Rady Miejskiej. (sesja XII i XIV ). Do opublikowanych dotychczas sprawozdań nie dołącza się wymienionych w nich załączników. (Niektóre bardzo istotne dla mieszkańców np. Sprawozdanie z realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji , Opinie RIO, pisma od Wojewody itp.itd.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-04 09:40:57

Odpowiedź:

Patrz zakładka INFORMACJA NIEUDOSTĘPNIONA na BIP UM Zduny.


Pytanie:

Dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce WŁADZE MIASTA – BURMISTRZ MIASTA –SPRAWOZDANIA BURMISTRZA ZDUN Z DZIAŁALNOŚCI W OKRESIE MIĘDZYSESYJNYM nie są zamieszczane na bieżąco kolejne sprawozdania Burmistrza ? Na dzień dzisiejszy tj. 04 luty 2016 r. opublikowano sprawozdanie z dnia 26 listopada 2015 r. Od tego momentu odbyły się już 2 kolejne sesje Rady Miejskiej.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-04 09:39:24

Odpowiedź:

Patrz: zakładka: Informacja Nieudostępniona w BIP UM Zduny.


Pytanie:

Dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce WŁADZE MIASTA – BURMISTRZ MIASTA – ZARZĄDZENIA I INNE AKTY WYKONAWCZE nie są zamieszczane na bieżąco kolejne zarządzenia Burmistrza ? Na dzień dzisiejszy tj. 04 luty 2016 r. opublikowano zarządzenia do dnia 16 lutego 2015 r. Rok opóźnienia to chyba trochę długo.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-04 09:38:21

Odpowiedź:

Patrz zakładka INFORMACJA NIEUDOSTĘPNIONA w BIP UM Zduny.


Pytanie:

Witam mam pytanie kiedy na krotoszynskiej będzie kanalizacja

pytanie zadał(a): marek
2016-02-01 17:43:26

Odpowiedź:

Witam, Na ul. Krotoszyńskiej w najbliższym czasie będzie wykonywana dokumentacja na budowę kanalizacji. Jest to jeden z dwóch odcinków, na których w Zdunach do tej pory takiej dokumentacji brakowało. W trzecim kwartale tego roku ma być ogłoszony nabór wniosków na dofinansowanie budowy kanalizacji z funduszy europejskich. Gmina Zduny zamierza złożyć wniosek na budowę kanalizacji na całym pozbawionym tej kanalizacji obszarze Zdun (tylko miasto). Po rozpatrzeniu naszego wniosku i przyznaniu funduszy trzeba będzie ogłosić przetarg na wykonanie zadania. Przewidujemy, że ta największa w ostatnich latach inwestycja w Gminie rozpocznie się jesienią 2017 r. Szacujemy, że zakończy się w 2019 r. Szacujemy, że w tym okresie powstanie również kanalizacja na ul. Krotoszyńskiej.


Pytanie:

Podobno wczoraj tzn. 28 stycznia 2016 r. odbyło się posiedzenie RM. Dlaczego nie było o tym fakcie informacji na stronach internetowych gminy ? Czy po to wydano tyle pieniędzy na jej budowę, aby służyła tylko jako tuba propagandowa ?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-01-28 10:14:00

Odpowiedź:

Witam: http://zduny.pl/miasto-gmina/aktualnosc-1400003686.html Informacja została opublikowana 11 stycznia. Tuba propagandowa podaje informacje nieprawdziwe nacechowane emocjami skierowanymi na wprowadzanie czytelnika w błąd po myśli autora tekstu. Odnajduję takie elementy w Pana/Pani pytaniu. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE