2017.012.16 - imieniny: Albiny, Albina, Zdzisławy, Ananiasza

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 74


Pytanie:

Czy każdy może założyć sobie konto w domenie @zduny.pl ? Kto o tym decyduje komu konto zostaje przyznane i na jakich zasadach ?

pytanie zadał(a): Daniel
2016-02-12 10:57:59

Odpowiedź:

Konto w domenie @zduny.pl zarezerwowane jest dla osób związanych z samorządem Gminy Zduny. Może być również przyznane organizacjom pozarządowym z terenu Gminy. Każdorazowo przypadki rozpatrujemy indywidualnie, na podstawie wniosku.


Pytanie:

Nie odpowiedział mi Pan na pytanie co z oświetleniem na ulicy Zacisze w Zdunach

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2016-02-12 07:17:02

Odpowiedź:

Witam, Kwestiami oświetlenia ulicznego w Gminie Zduny zajmuje się spółka Oświetlenie Uliczne, w której to spółce Gmina jest niewielkim udziałowcem. Rozbudowa oświetlenia ulicznego uzależniona jest w duże mierze od alokacji środków o której decyduje właśnie spółka. Szansa na rozbudowę i modernizację oświetlanie ulicznego w naszej gminie pojawi się przy okazji realizacji wniosku z dofinansowaniem z Unii Europejskiej, do którego spółka ma przystąpić w najbliższych latach. Projekt będzie realizowany w uzgodnieniu z Gminą. W takim przypadku opracujemy ranking miejsc, które wymagają oświetlenia i w oparciu o konsultacje społeczne oraz możliwości finansowe zrealizujemy nowe punkty oświetleniowe w Gminie.


Pytanie:

Czy profil na portalu Facebook jest oficjalnym profilem Gminy Zduny ?

pytanie zadał(a): Dominik
2016-02-11 11:48:31

Odpowiedź:

Profil Gminy Zduny na facebooku nie jest oficjalnym profilem Gminy Zduny.


Pytanie:

Dlaczego tylko na nie których ulicach jest utwardzana droga kruszywem? A nie na wszystkich które to potrzebują przykład ul Zacisze nie wspomnę że brak jakiegoś oświetlenia jest na tej ulicy co stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla chodzacych tam dzieci i ludzi. Mam nadzieję że ktoś zainteresuje się tym tematem.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2016-02-08 13:22:24

Odpowiedź:

Utwardzanie dróg na terenie i Zdun i na terenach wiejskich będzie następowało stopniowo w miarę posiadanych środków. Jednak postanowiliśmy, że warto utwardzić mniejsze odcinki, za to solidniej. W tym roku utwardziliśmy ul. Rejtana, Słowackiego i Masłowskiego.


Pytanie:

Kto jest odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim za prowadzenie i aktualizowanie strony internetowej. Bo jak na razie oprócz pojawiania się - nazwijmy to - aktualności, prawie nic się tam nie zmienia. Jest mnóstwo zdeaktualizowanych lub pomylonych danych. (Np. Oczyszczalnia, przedszkole, CKS Zduny, Parafie, Ochotnicze Straże Pożarne). Nie będę już wymieniał kolejnych bo na pewno są znane. Panie Burmistrzu, czy o te sprawy też mogę pytać dopiero za trzy lata. Minął już rok i czas zakasać rękawy i działać. Trzeba usuwać te zaniedbania cywilizacyjne.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-08 10:30:20

Odpowiedź:

Za kwestie informatyczne w Gminie Zduny odpowiedzialny jest gminny informatyk. Informacje zawarte na starej stronie zostały przeniesione przez wykonawcę nowej strony. Niestety okazało się, że wiele działów skończyło swoje aktualizacje na 2005 r. Trudno nam wziąć za to odpowiedzialność. Niewątpliwie to zaniedbanie usuniemy. Robimy to systematycznie, ale musimy czekać na aktualizację danych od poszczególnych jednostek. Jednocześnie dziękujemy za uwagi w tej sprawie. Następnym razem informacje o dostrzeżonych nieprawidłowościach proszę zgłaszać w dziale "zgłoś błąd na stronie" tuż obok działu "zadaj pytanie burmistrzowi.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE