2018.03.19 - imieniny: Józefa, Bogdana

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 76


Pytanie:

Panie Burmistrzu. Mijając skrzyżowanie dróg i kierując się ulicą Wrocławską w stronę DINO po prawej stronie przy pierwszej posesji znajduje się bardzo wąski chodnik. Idąc nim człowiek boi się czy nie zostanie potrącony przez nadjeżdżające pojazdy a co dopiero gdy te samochody się mijają. Przy tym chodniku na płocie zwisa rosnący żywopłot, gałęzie te mogą „ wykuć oczy”, przeszkadzają, nie można się oprzeć o płot gdy przejeżdżają duże pojazdy. Wiosną żywopłot zacznie powiększać swoja objętość. Osoby starsze, dzieci oraz osoby jadące wózkami są zmuszone wejść na ruchliwą jezdnię aby przejść ten odcinek drogi. Panie Burmistrzu prosimy o wpłynięcie na właściciela owej posesji, aby zlikwidował żywopłot od strony ulicy Wrocławskiej. Z poważaniem mieszkańcy Zdun.

pytanie zadał(a): Mieszkańcy Zdun
2016-02-25 07:28:57

Odpowiedź:

Witam, Odpowiedź na to pytanie zostanie przesłana na maila po przeprowadzeniu wizji lokalnej. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy to prawda, że w 2012 Gmina Zduny zleciła ZOK prowadzenie oficjalnej strony internetowej? Czy do zakresu zadań zawartych w umowie należało uaktualnianie informacji w działach: Informacje, Charakterystyka, Infrastruktura, Edukacja, Kultura, Sport, Okolica, Historia, Organizacje, Pomoc potrzebującym, Ciekawi ludzie, a także rozbudowa strony o nowe działy tj. Gospodarka, Turystyka? Czy ZOK otrzymywał za to wynagrodzenie? Czy Pan jako Dyrektor ZOK otrzymywał za to również dodatkowe wynagrodzenie? Czy Pana zdaniem, jako aktualnego Burmistrza Zdun, ZOK wywiązywał się ze swoich obowiązków, skoro w udzielonej przez Pana odpowiedzi na pytanie zadane przez Mieszkańca Zdun między innymi czytamy : ”Niestety okazało się, że wiele działów skończyło swoje aktualizacje na 2005 r. Trudno nam wziąć za to odpowiedzialność”?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-19 10:08:59

Odpowiedź:

Witam. To prawda, że w 2012 r. Gmina Zduny zleciła ZOK prowadzenie oficjalnej strony internetowej. Na pozostałe pytania również odpowiadam twierdząco. Jednak zaznaczam, że po 2012 roku były jeszcze kolejne 3 lata, w czasie których również nic się nie zadziało. Kolejną trudnością na którą ciągle zwracałem uwagę podczas wykonywania tej umowy była niemożliwość samodzielnej edycji informacji na stronie.


Pytanie:

Panie Burmistrzu. Ulica Wrocławska jest główną ulicą miasta. Kilka lat temu na tej ulicy spalił się dom po którym pozostał ogólny bałagan. Na dzień dzisiejszy na tej posesji są wszelkie odpady : butelki, śmieci, odchody zwierząt i ludzi. Czy właściciel tej posesji nie powinien zabezpieczyć i ogrodzić teren od ulicy Wrocławskiej , gdyż jest on „piękną wizytówka naszego miasta.”

pytanie zadał(a): Haln
2016-02-19 08:00:51

Odpowiedź:

Witam, Właściciel posesji był wielokrotnie upominany o obowiązku zabezpieczenia terenu i utrzymywania na nim porządku. Niestety wielomiesięczne procedury przywołania do porządku nie przyniosły skutku. Podejmujemy następne postępowania w tej sprawie. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Zwracam się z pytaniem kiedy na ulicy Polnej zostaną założone obiecane przed wyborami przez Pana burmistrza nowe chodniki. Z tego co pamiętam to Pan burmistrz tuż przed wyborami odwiedzał mieszkańców (również mój dom) i powiedział że jeśli zostanie burmistrzem na ulicy Polnej zostaną założone nowe chodniki. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam!

pytanie zadał(a): Piotr
2016-02-17 20:00:05

Odpowiedź:

Witam, przeprowadzimy wizję lokalną i powiadomimy o ustaleniach. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam.kiedy będzie Budowa ścieżki do Krotoszyna rowerowej i kiedy będzie Dino na krotoszyndkiej.pozdrawiam

pytanie zadał(a): mati
2016-02-17 18:54:07

Odpowiedź:

Witam, Ścieżka rowerowa Zduny-Krotoszyn ma być wybudowana w 2016 r. Takie zapewnienia otrzymaliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie wiemy, kiedy i czy zostanie wybudowany market Dino w Zdunach przy ul. Krotoszyńskiej. Ta kwestia jest uzależniona od planów ew. inwestora.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE