2017.012.16 - imieniny: Albiny, Albina, Zdzisławy, Ananiasza

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 74


Pytanie:

Panie Burmistrzu. Ulica Wrocławska jest główną ulicą miasta. Kilka lat temu na tej ulicy spalił się dom po którym pozostał ogólny bałagan. Na dzień dzisiejszy na tej posesji są wszelkie odpady : butelki, śmieci, odchody zwierząt i ludzi. Czy właściciel tej posesji nie powinien zabezpieczyć i ogrodzić teren od ulicy Wrocławskiej , gdyż jest on „piękną wizytówka naszego miasta.”

pytanie zadał(a): Haln
2016-02-19 08:00:51

Odpowiedź:

Witam, Właściciel posesji był wielokrotnie upominany o obowiązku zabezpieczenia terenu i utrzymywania na nim porządku. Niestety wielomiesięczne procedury przywołania do porządku nie przyniosły skutku. Podejmujemy następne postępowania w tej sprawie. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Zwracam się z pytaniem kiedy na ulicy Polnej zostaną założone obiecane przed wyborami przez Pana burmistrza nowe chodniki. Z tego co pamiętam to Pan burmistrz tuż przed wyborami odwiedzał mieszkańców (również mój dom) i powiedział że jeśli zostanie burmistrzem na ulicy Polnej zostaną założone nowe chodniki. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam!

pytanie zadał(a): Piotr
2016-02-17 20:00:05

Odpowiedź:

Witam, przeprowadzimy wizję lokalną i powiadomimy o ustaleniach. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam.kiedy będzie Budowa ścieżki do Krotoszyna rowerowej i kiedy będzie Dino na krotoszyndkiej.pozdrawiam

pytanie zadał(a): mati
2016-02-17 18:54:07

Odpowiedź:

Witam, Ścieżka rowerowa Zduny-Krotoszyn ma być wybudowana w 2016 r. Takie zapewnienia otrzymaliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie wiemy, kiedy i czy zostanie wybudowany market Dino w Zdunach przy ul. Krotoszyńskiej. Ta kwestia jest uzależniona od planów ew. inwestora.


Pytanie:

Czy istnieje możliwość przywrócenia jakichkolwiek ulg za przejazdy środkami publicznej komunikacji zbiorowej MZK Krotoszyn dla zasłużonych honorowych dawców krwi (ZHDK) ? W chwili obecnej ulgi obowiązują tylko na terenie gminy Krotoszyn, czyli tak naprawdę mieszkańcy Zdun będący ZHDK płacą za cały bilet jadąc linią 1.

pytanie zadał(a): Zdunowianin
2016-02-14 14:29:59

Odpowiedź:

Witam, Przeprowadzimy w tej sprawie rozmowy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Krotoszynie. Być może, tak jak w przypadku emerytów i rencistów, takie ulgi MZK przywróci. Niestety jest to kwestia nie zależna od Gminy Zduny.


Pytanie:

Przywrócenie komunikacji autobusowej - dwie pętle po gminie i przez Krotoszyn! To konieczność. Nie tylko hasło wyborcze. Kiedy realizacja obietnicy wyborczej ? https://www.facebook.com/burmistrzzdun/

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-13 09:37:43

Odpowiedź:

Informuję, że Gmina Zduny nie posiada własnego transportu publicznego. Niemniej dzięki dobrej współpracy z MZK Krotoszyn została uruchomiona, pierwsza od wielu lat, linia MZK nr 8 kursująca pomiędzy Krotoszynem i Rudą (przez Konarzew, Bestwin i Baszków). Frekwencja niestety jest niewystarczająca, ale ponieważ grupie mieszkańców Gminy na tej trasie bardzo zależało na uruchomieniu linii rentowność uzyskano poprzez odpowiednie podniesienie ceny biletów. Takie inicjatywy, ani zapotrzebowania nie zgłoszono w Chachalni. Jednocześnie informuję, że opracowujemy plan połączenia dowozów szkolnych z dowozami publicznymi.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE