2018.04.19 - imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Weronika Karwik w Atlantic Cup w Las Vegas!

2018-12-04

Zawodniczka UKS Bila Zduny została powołana do kadry Europy i wzięła udział w Atlantic Cup w Las Vegas

Weronika Karwik z drużyną w Atlantic Cup w Las Vegas.

Od 2015 roku, na wzór Mosconi Cup, rozgrywany jest mecz pomiędzy reprezentacjami Europy i Stanów Zjednoczonych. W 2015 roku wynik brzmiał 11:9 dla Europy. W kolejnych latach dominacja bilardzistów Starego Kontynentu rosła i w sezonie 2016 padł wynik 11:3 a rok później 11:2.

W czwartej edycji miała pomóc legenda kobiecego bilarda - Alison Fisher, która wystąpiła w roli trenera tegorocznego składu "Team USA". Europa pod dowództwem Litwina Tomasa Birkmanisa wystąpiła w zestawieniu: Fedor Gorst (Rosja), Jan van Lierop (Holandia), Patrick Hoffman (Niemcy), Valeria Trushevskya (Rosja), oraz reprezentanci Polski - Weronika Karwik i Wiktor Zieliński. Stany Zjednoczone wystawili natomiast skład: April Larson, Shane Wolford, Joey Tate, Kaiden Hunkins, Michelle Jiang i Justin Matrin. Faworytami w tym starciu byli oczywiście Europejczycy. Nikt się jednak nie spodziewał, że ostatecznie padnie wynik... 11:0 a USA nie będzie w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki z rywalem.

Gratulujemy reprezentantce UKS Bila Zduny udziału w tak prestiżowym wydarzeniu oraz wysokiego wyniku sportowego. Mamy nadzieję, iż będziemy mogli podziwiać w przyszłości udane występy naszej mieszkanki na arenie międzynarodowej. 

 

Opracowanie: UKS Bila

Fot.: UKS Bila

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE