2018.07.23 - imieniny: Sławosza, Żelisława, Żaliny, Apolinarego, Brygidy

Pierwsza książka Twojego (pierwszego) dziecka

2018-04-05

Prezent od Biblioteki dla pierwszego malucha w rodzinie!

To projekt, jaki dla mieszkańców miasta i gminy Zduny przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny na rok 2018  - rok jubileuszu 70-lecia działalności.

Każda z par, której urodziło się pierwsze dziecko w roku 2018 otrzyma bardzo wartościową  książkę : ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.  

Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy   mogą zgłaszać się do Biblioteki. Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki Pani Agnieszce Rembak Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel. Bardzo dziękujemy!

„Pierwsza książka twojego dziecka” jest  przeznaczona do czytania dziecku – od urodzenia – przez osobę dorosłą. Jak we wstępie napisał ówczesny Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski czytanie dziecku ma niezwykły wpływ na jego wszechstronny rozwój i budowanie silnych więzi rodzinnych; pomaga od pierwszych dni dziecka wspierać jego rozwój psychiczny, rozwijać zdolności językowe i umysłowe, pobudzać wyobraźnię.

W książce podkreśla się znane już hasło: „20 minut dziennie. Codziennie!” Tak, by pokochało czytanie . Wymienionych jest 20 korzyści, płynących z głośnego czytania dziecku, a także 12 przykazań i 12 zakazań dla rodziców. To oni bowiem są najważniejszymi osobami w życiu dziecka i od tego, jak je traktują i wychowują, zależeć będzie całe jego dorosłe życie. Do książki dołączona jest płyta  z filmem edukacyjnym :”Jak kochać dziecko?” oraz kołysankami i śpiewankami dla najmłodszych.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE