2018.03.20 - imieniny: Klaudii, Eufemii, Kiry, Wincentego

II Bieg Zagończyka

2018-02-26

Zapraszamy serdecznie do udziału w II Biegu Zagończyka, organizowanym w ramach zdunowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Na zdjęciu afisz zapowiadający wydarzenie

Zapraszamy serdecznie do udziału w II Biegu Zagończyka, organizowanym w ramach zdunowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

4. marca od godz. 12:30 na parkingu przy Ratuszu będzie można zapisać się do udziału w Biegu. Nie ma ograniczeń wiekowych - tylko zdrowotne (oświadczenie o zdolności do udziału w biegu do wypełnienia na miejscu), konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo dziecka.

Długość trasy wynosi około 1,9 km, dla upamiętnienia roku zabójstwa mjr Franciszka Jaskulskiego - 1947. Bieg odbędzie się ulicami: Mickiewicza, Ostrowską, Sulmierzycką, Pl. Skargi - z miejscem startu i mety na parkingu przed Ratuszem.

Na wszystkich uczestników biegu czekają medale pamiątkowe, a dla dzieci również dyplomy.

W związku z 71. rocznicą śmierci Zagończyka, 71 pierwszych biegaczy otrzyma atrakcyjne upominki - gadżety z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, Muzeum Historii Polski, Ministerstwa Obrony Narodowej, Instytutu Pamięci Narodowej - udostępnione dzięki staraniom Posłów na Sejm Jana Mosińskiego i Tomasza Ławniczaka.
Upominki przekazała również KGHM Polska Miedź.

Będzie można zakupić koszulkę z podobizną mjr Jaskulskiego - prosimy o zapisy (wraz z podaniem rozmiaru) w Zdunowskim Ośrodku Kultury (ul. Rynek 1, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00, nr tel. 62 722 08 08 /kom. 691 689 581 lub mailowo: zok@zduny.pl) do dnia 2. marca (piątek). Koszt jednej koszulki: 20 zł.

Atrakcje dodatkowe: występ Kapeli znad Baryczy, stoisko Samodzielnej Grupy Szturmowej z Krotoszyna, kuchnia polowa z grochówką (od Hotelu - Restauracji Wawrzyniak) i bigosem.

Zapisy na bieg przyjmuje Zdunowski Ośrodek Kultury - można również zapisać się przed startem od godz. 12:30 na parkingu przed Ratuszem.

W czasie trwania wydarzenia zorganizowana zostanie zbiórka publiczna na rzecz I. Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej - na sprzęt i ekwipunek. Zbiórkę przygotowało Stowarzyszenie Razem dla Konarzewa w ramach Ogólnopolskiej Dobroczynnej Kampanii Społecznej KILOMETRY DOBRA.

W ramach Kampanii odbędzie się również koncert "Serca dla Harcerzy" w tym samym dniu o godz. 17:00 w Centrum Animacji Społecznej przy ul. Masłowskiego 1 w Zdunach. Zagrają: Zdunowski Zespół Muzyczny pod dyrekcją Adama Szczuraszka, Zespół Muzyczny POSITIVE pod dyrekcją Izabeli Piasnej oraz duet "Próba czasu" Doroty Marszałek i Stanisława Szelągowskiego.

Zapraszamy serdecznie!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE