2018.02.16 - imieniny: Danuty, Jalianny, Daniela

UWAGA! SILNA MGŁA !
IMGW ostrzega, od godz. 19:00 dnia 15.02.2019 r. do godz. 09:00 dnia 16.02.2019 r. prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami 100 m.  
O negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Zduny, miasto monitorowane

2018-01-19

Informujemy o uruchomieniu monitoringu miejskiego w mieście Zduny

Oznakowanie informujące o monitoringu w Zdunach

17 stycznia w Urzędzie Miejskim w Zdunach miała miejsce prezentacja i uruchomienie testowanego od grudnia monitoringu miejskiego w mieście Zduny.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Zdunach z burmistrzem Tomaszem Chudym i zastępcą Miłoszem Zwierzykiem.

Monitoring jest wyposażony w najnowocześniejszy system w powiecie krotoszyńskim i daje policjantom, którzy będą z monitoringu korzystać, wiele pożytecznych możliwości.

"Uważam, że Zduny stały się dzisiaj bezpieczniejszym miastem. A z tego co słyszę, z tego jakie są zamiary Samorządu, wnioskuję, że w przyszłości będzie jednym z najbezpieczniejszych miast" - powiedział podczas inauguracji monitringu komendant powiatowy Policji w Krotoszynie, Mariusz Jaśniak.

Zamiary Samorządu to pokrycie monitoringiem większości obszaru miasta. W pierwszej kolejności kamery zaczną obserowować te tereny, gdzie dochodzi do aktów wandalizmu czy niebiezpiecznych zdarzeń.

O monitoringu wizyjnym w Zdunach rozmawiano od 2016 r. Od tej pory dokonano rozeznania terenu, podjęto decyzję co do lokalizacji kamer i wyboru systemu komputerowego.

Budowę monitoringu wsparł ubezpieczyciel Gminy Zduny.

Monitoring pomoże również w uzyskiwaniu odszkodowań i innych przypadkach losowych.

 

Zdjęcie ze spotkania ws. monitoringu

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE