2018.05.21 - imieniny: Wiktora, Kryspina, Donata, Tymoteusza

Nie będzie stacji telefonii komórkowej przy ul. Krotoszyńskiej

2017-05-17

Play wycofuje lokalizację po protestach i prośbach samorządu

Na zdjęciu anteny stacji bazowej telefonii komórkowej

Na prośbę burmistrza Zdun firma P4 sp. z o. o. wycofuje lokalizację stacji bazowej telefonii komórkowej Play z okolic ulicy Krotoszyńskiej. Lokalizacja inwestycji celu publicznego spotkała się z protestami mieszkających w pobliżu Zdunowian.

W swoich protestach podnosili oni przede wszystkim potencjalne zagrożenia płynące z promieniowania jakie emituje taka stacja, i jego wpływu na zdrowie ludzi. Wprawdzie nie ma żadnych dowodów naukowych na szkodliwy wpływ takiego promieniowania, a odległości od najbliższych zabudowań planowanej lokalizacji przy ul. Krotoszyńskiej były zgodne z przepisami, jednak na wniosek mieszkańców burmistrz Zdun odmawiał ustalenia warunków budowy.

Firma P4 odwoływała się od tej decyzji.

W końcu burmitrz Zdun wystosował pismo do prezesa firmy P4, w którym poprosił o zmianę lokalizacji inwestycji, deklarując jednocześnie pomoc w znlaezieniu nowego miejsca dla usadowienia masztu stacji bazowej.

Kilka tygoni później w Urzędzie Miejskim w Zdunach burmistrz spotkał się z przedstawicielami firmy P4. Podczas rozmowy ustalono, że lokalizacja przy ul. Krotoszyńskiej zostanie zmieniona. Wstępnie uzgodniono, że maszt zostanie postawiony na terenie oczyszczalni ścieków w Zdunach, z dala od osiedli mieszkalnych. Nieopodal jest już wybudowany maszt firmy Orange.

Tak więc nie tylko uniknęliśmy niepotrzebnych konfliktów społecznych związanych z budową stacji bazowej przy ul. Krotoszyńskiej, ale dodatkowo czynsz za teren pod budowę stacji bazowej trafi do spółki komunalnej, czy pośrednio do Gminy.

Ponadto zostanie zrealizowana inwestycja poprawiająca jakość odbioru sieci komórkowej Play na terenie Zdun. Z tytułu wykonania inwestycji odpowiednie należności podatkowe będą również uiszczane w kasie Gminy Zduny. Następnie będą mogły zostać wykorzystane na poprawę warunków bytowych naszych mieszkańców.

Dziękujemy Zarządowi firmy P4 za przychylne stanowisko wobec prośby burmistrza Zdun.

W załączeniu pismo burmistrza do prezesa spółki P4. (format word)

plik do pobrania załączony do artykułu

format: docx, wielkość: 14.09 [ KB ]

pobierz plik

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE