2022.5.26 - imieniny: Filipa, Pauliny, EwelinyKOMUNIKAT

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zdunach Sp. z o.o.
Zawiadamia, że w dniu 
27.05.2022 r. (piątek)
nastąpi przerwa w dostawie wody
do miejscowości: Baszków, Bestwin, Trzaski, Dziewiąte, Rochy, Ruda
w godzinach 10:00 - 13:00
Powyższe spowodowane jest pracami modernizacyjnymi
na stacji uzdatniania wody.
W związku z powyższym prosimy Mieszkańców
o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.
Za utrudnienia przepraszamy.

Ułóż rymowankę – wygraj nagrodę

2022-01-13

na zdjęciu plakat konkursu

Rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym, tym razem pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Konkurs ten prowadzony jest w ramach działań na rzecz zmniejszania liczby wypadków i chorób zawodowych rolników w ramach kampanii „Rola rolnika, by upadku unikał”. Jego celem jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowania dzieci podczas pracy i zabawy na terenie gospodarstwa, a także popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008 – 2011, których przynajmniej jeden z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadanie polega na ułożeniu rymowanki, która musi mieć minimum cztery wersy i zawierać przynajmniej cztery słowa spośród wymienionych: upadek, przyczyna, prewencja, zdrowie, buty, ślisko, bezpieczeństwo, wchodzić.

Po raz pierwszy konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: na poziomie wojewódzkim i centralnym.

Kompletne zgłoszenie (rymowanka oraz wypełniony formularz) do dnia 15 marca należy przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu. Etap wojewódzki kończy się 22 kwietnia. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody o wartości ok. 500 zł brutto i przejdą do etapu centralnego, w którym 20 najlepszych otrzyma nagrody rzeczowe o wartości ok. 1000 zł brutto. Gala podsumowująca zaplanowana jest na czerwiec.

REGULAMIN KONKURSU (kliknij)

PLAKAT KONKURSU PDF (kliknij)

Źródło: KRUS

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE