2019.05.24 - imieniny: Joanny, Zuzanny, Mileny, Milana

Budują boisko w Konarzewie

2018-10-04

Realizacja inwestycji z dotacją

Na zdjęciu budowa boiska sportowego

W Konarzewie kończy się budowa boiska sportowego realizowanego w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego "Pięknieje Wielkopolska Wieś".

Przypomnijmy:

Dwa wnioski Gminy Zduny uzyskały dofinansowanie w ramach programu Województwa Wielkopolskiego "Pięknieje Wielkopolska Wieś".

Ponad 21 tys. zł dotacji zostanie przeznaczone na zakup i montaż piłkochwytów i nowych bramek w Konarzewie. W ramach wkładu własnego społeczność tej miejscowości, która od dawna zabiegała o modernizację boiska sportowego, wyrówna nawierzchnię i zadba o trawnik.

Obecnie boisko jest nierówne, a bramki zdezelowane. Piłkochwytów nie ma, co powoduje, że trenujący grę na boisku często wykopują piłkę poza granice boiska.

Baszków natomiast otrzyma 30 tys. zł. na dalsze zagospodarowywanie terenów przy świetlicy wiejskiej i szkole. Tym razem powstanie tu przystanek "Zatyrzymaj się na chwilę..." ze stojakami na rowery, ławkami i terenami zielonymi. Kolejny fragment obszaru zostanie utwardzony i oświetlony ekologicznymi lampami z czujnikami zmierzchu.

Oba projekty zostaną zrealizowane w 2018 r.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE