2019.09.15 - imieniny: Albina, Nikodema, Lility, Melity

Zapraszamy do świętowania!

2018-04-30

3 maja świętujemy w Zdunach

Na zdjęciu plakat zapowiadający wydarzenie

Burmistrz Zdun, Rada Miejska Zdun, Miejsko Gminny Zarząd Ochotniczych Staży Pożarnych w Zdunach, Parafia Św. Jana Chrzciciela w Zdunach, Zdunowski Ośrodek Kultury zapraszają na uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczną się 3. 05. 2018 r. uroczystą mszą św. o godz. 9:00 w intencji Ojczyzny i wszystkich strażaków Ziemi Zdunowskiej w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach z towarzyszeniem chóru Harmonia.

Po mszy św. delegacje i przedstawiciele władz samorządowych złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i komunizmu, znajdującym się na cmentarzu przy kościele. Następnie przy asyście kobylińskiej Orkiestry Dętej, zebrani przejdą pod pomnik poświęconym poległym Synom Miasta Zduny na Placu 700-lecia. Uroczystości zakończą się pod figurą św. Floriana przy Centrum Animacji Społecznej przy ul. Masłowskiego 1. Przy dawnym Domu Strażaka wszyscy zebrani zaproszeni zostaną na poczęstunek, "strażacką grochówkę" z kotła.

O godz. 14:00 gminę Zduny objadą wozy strażackie. O tej godzinie rozpocznie się również VI Turniej Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza Zdun w Kręgielni Zduny przy ul. Sienkiewicza 9.

Natomiast o godz. 16:00 rozpocznie się Zdunowska Majówka. W tym roku będzie się odbywała pod hasłem "Na harcerską nutę". Także lokalizacja wydarzenia przenosi się do Centrum Animacji Społecznej przy ul. Masłowskiego 1 (Dom Strażaka). Za budynkiem, na terenie zielonym, wydarzenie rozpocznie uroczysty apel I. Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej. Po nim na scenę zaproszone zostaną dzieci z Przedszkola Publicznego w Zdunach, które zaprezentują przygotowany program. Kolejne godziny wypełnią gry i zabawy, prowadzone przez zdunowskich harcerzy. Od godz. 19:00 w sali CAS rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu X DANCE.

Na zdjęciu plakat zapowiadający wydarzenie cz. II.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE