2018.03.20 - imieniny: Klaudii, Eufemii, Kiry, Wincentego

Ruszyła budowa kanalizacji przy Borownicy

2018-03-13

W przypadku pytań proszę się zgłaszać do kierownika budowy, lub pytaćw Urzędzie Miejskim.

Na zdjęciu koparka z operatorem kopiąca dół pod rurę kanalizacyjną

Ruszyła budowa kolejnego odcinka kanalizacji w Zdunach. Zgodnie z założeniami i projektem budowlanym rura kanalizacyjna pobiegnie wzdłuż rzeki Borownicy.

W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z pracującymi na miejscu pracownikami firmy wykonującej czynności, z kierownikiem budowy lub z Urzędem Miejskim w Zdunach.

W tej chwili prace są prowadzone w pobliżu przepustu na Borownicy przy ul. Kobylińskiej.

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę robót na ulicy Kopernika i Łacnowej prace powinny zakończyć się w maju br. Oprócz tych dwóch ulic kanalizacja będzie budowana wzdłuż Borownicy, w ulicach: Kobylińska, Cegielskiego, Sieniutowa, Ogrodowa, Piaskowa, Ostrowska, Strzelecka i Wrocławska. Prace mają zakończyć się 30 września 2017 roku. Koszt budowy kanalizacji to 6 352 089,71 zł brutto. Ponadto Gmina planuje jeszcze w tym roku wybudować kanalizację w ulicy Jana Kazimierza i Krotoszyńskiej. W ciągach dróg krajowych jednocześnie będzie przez GDDKiA budowana bądź remontowana kanalizacja deszczowa.

Więcej o przedsięwzięciach realizowanych w Gminie Zduny i współfinansowanych z Unii Europejskiej przeczytasz po kliknięciu w przejdż do nowej strony: Gmina Zduny inwestuje ze wsparciem Funduszy Europejskich

Przypomnijmy, złożony przez Gminę Zduny do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wniosek o dofinansowanie inwestycji kanalizacyjnej został pozytywnie ocenione i zakwalifikowany do wsparcie finansowego. Tym samym na wybudowanie ponad 7 kilometrów sieci kanalizacyjnej w mieście samorząd otrzyma 3,7 mln złotych.

Wartość całego projektu finansowanego ze środków europejskich wynosi 5,4 mln złotych. Prace będą trwały do czerwca 2018 roku. W ramach otrzymanych pieniędzy zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna w rejonach ulic: Kopernika, Cegielskiego, Kobylińska, Wrocławska, Łacnowa, Strzelecka, Sieniutowa, Ogrodowa, Piaskowa, Ostrowska oraz wzdłuż Borownicy. Są to najbardziej newralgiczne pod względem uporządkowania odprowadzania ścieków tereny w Zdunach. Warto dodać, że po wybudowania kanalizacji drogi zyskają nową nawierzchnię.

Dodatkowo zostanie zakupiona stacja zlewna, zabezpieczającej przed napływem zanieczyszczeń mechanicznych do oczyszczalni. Do tego etapu prac budowy kanalizacji została również włączona ulica Krotoszyńska i ul. 1 Maja w Zdunach.

Projekt jest współfinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Poddziałanie 4.3.1. Gospodarka wodno – ściekowa.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE