2018.04.23 - imieniny: Jerzego, Wojciecha, Ilony

UWAGA! Burze z gradem! Ostrzeżenie I stopnia!

IMGW ostrzega, od godz. 14:00 dnia 23.04 do godz. 19:00 dnia 23.04.2018r wystąpią burze z opadami deszczu do 20 mm i silnym wiatrem w porywach do 70 km/h. Lokalnie grad.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazywać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62725292 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 7215001. fax  62725243), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784095396.

Zduny, miasto monitorowane

2018-01-19

Informujemy o uruchomieniu monitoringu miejskiego w mieście Zduny

Oznakowanie informujące o monitoringu w Zdunach

17 stycznia w Urzędzie Miejskim w Zdunach miała miejsce prezentacja i uruchomienie testowanego od grudnia monitoringu miejskiego w mieście Zduny.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Zdunach z burmistrzem Tomaszem Chudym i zastępcą Miłoszem Zwierzykiem.

Monitoring jest wyposażony w najnowocześniejszy system w powiecie krotoszyńskim i daje policjantom, którzy będą z monitoringu korzystać, wiele pożytecznych możliwości.

"Uważam, że Zduny stały się dzisiaj bezpieczniejszym miastem. A z tego co słyszę, z tego jakie są zamiary Samorządu, wnioskuję, że w przyszłości będzie jednym z najbezpieczniejszych miast" - powiedział podczas inauguracji monitringu komendant powiatowy Policji w Krotoszynie, Mariusz Jaśniak.

Zamiary Samorządu to pokrycie monitoringiem większości obszaru miasta. W pierwszej kolejności kamery zaczną obserowować te tereny, gdzie dochodzi do aktów wandalizmu czy niebiezpiecznych zdarzeń.

O monitoringu wizyjnym w Zdunach rozmawiano od 2016 r. Od tej pory dokonano rozeznania terenu, podjęto decyzję co do lokalizacji kamer i wyboru systemu komputerowego.

Budowę monitoringu wsparł ubezpieczyciel Gminy Zduny.

Monitoring pomoże również w uzyskiwaniu odszkodowań i innych przypadkach losowych.

 

Zdjęcie ze spotkania ws. monitoringu

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE