2018.01.17 - imieniny: Antoniego, Rościsława, Mariana, Rosława

Gmina Zduny w Wielkopolskiej Karcie Rodziny

2018-01-04

Nasz Samorząd przystąpił do wielkopolskiego programu Urzędu Marszałkowskiego

Na zdjęciu okładka Wielkopolskiej Karty Rodziny

Rodziny wielodzietne należą do grupy najbardziej zagrożonej ubóstwem. Z badań GUS wynika, że w 2012 r. poniżej minimum egzystencji żyła co dziesiąta osoba w rodzinach z trójką dzieci oraz około 27% osób w rodzinach z czwórką lub większą liczbą dzieci. Nawet jeśli rodzice dobrze zarabiają, większość dochodu pochłaniają najpilniejsze potrzeby związane z wyżywieniem, ubraniem i edukacją. Rodzinne korzystanie z kina, teatru czy parków wodnej rozrywki często pozostaje poza ich zasięgiem.

Wielkopolska Karta Rodziny jest jedną z inicjatyw Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla zmiany tego stanu rzeczy, zapewnia rodzinom wielodzietnym korzystanie na preferencyjnych warunkach z katalogu oferty kulturalnej, oświatowej, rekreacyjnej i transportowej poprzez system zniżek wprowadzonych przez Podmioty przystępujące do Programu „Wielkopolska Karta Rodziny”. Program ten stał się istotnym elementem polityki samorządów ułatwiającym rodzinom wielodzietnym dostęp do dóbr i usług pozostawiając w ich rodzinnych budżetach więcej pieniędzy.

To karta, które daje liczne ulgi i zniżki dzieciom i rodzicom z rodzin wielodzietnych.

WIELKOPOLSKĄ KARTĘ RODZINY POSIADA JUŻ PRAWIE 50 tyś. osób !

http://rops.poznan.pl/wielkopolska-karta-rodziny/

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz wdrażających program Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej i naszej kaliskiej Fundacji Piąta Pora Roku uprzejmie proszę Państwa o włączenie się do społeczności wielkopolskich pomiotów uczestniczących w programie Wielkopolska Karta Rodziny by dać szansę rodzinom na korzystanie z dobrodziejstw programu.

" Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego"

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE