2018.09.25 - imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława, Władysławy

Idzie zima, rady na to nie ma...

2017-10-30

Przypominamy o zagrożeniach związanych z zimą i niskimi temperaturami

Szanowni Państwo!

          W związku z nadchodzącym okresem zimowym pragnę przypomnieć o kilku istotnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców. Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia opadów śniegu proszę o zwracanie uwagi na odśnieżanie dachów obiektów mało oraz wielko powierzchniowych, by uchronić możliwości stworzenia zagrożenia dla dużej liczby użytkowników.

          W okresie występowania temperatur niskich bardzo proszę o odpowiednie przygotowanie chodników przed posesjami do użytkowania, tak aby każdy mógł bezpiecznie z nich korzystać i uchronić się przed doznaniem ewentualnych urazów.

          Osoby bezdomne, samotne czy chore potrzebują Naszego wsparcia, jeżeli zauważą Państwo taką osobę potrzebującą pomocy bardzo prosimy o poinformowanie, abyśmy mogli podjąć działania w celu zabezpieczenia tych osób przed złymi warunkami atmosferycznymi.

          Ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców w okresie zimowym jest stan utrzymania przejezdności dróg. Jeżeli zauważą Państwo niedogodności oraz trudności w przejazdach dróg gminnych, bardzo prosimy o poinformowanie w celu umożliwienia zwalczania takich incydentów.

          Sezon zimowy nadchodzi, proszę o odpowiednie przygotowanie się na możliwość wystąpienia pogorszonych warunków atmosferycznych oraz dbanie o Nasze wspólne bezpieczeństwo.

Pozdrawiam,

Tomasz Chudy, burmistrz Zdun

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE