2022.7.1 - imieniny: Haliny, Mariana, Teobalda


UWAGA ! BURZE Z GRADEM!

IMGW-PIB OSTRZEGA: burze z gradem/2  od 13:00 do 22:00 dnia 01.07.2022r., deszcz do 50 mm, grad oraz porywy wiatru do 110 km/h.
 
UWAGA ! UPAŁ ! 
IMGW-PIB OSTRZEGA: UPAŁ/2  od 12:00  dnia 30.06.2022r. do 20:00 dnia 01.07.2022r. temperatura maksymalna 34 °C, lokalnie 35 °C.Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

„Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek” – w Zdunach

2022-06-08

na zdjęciu infografika warsztatów

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny zawiązała umowę partnerską z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Krotoszynie w celu wspierania aktywności seniorów i realizacji projektu „Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek”.

Zajęcia dla osób 60+ rozpoczną się we wrześniu, ale najlepiej już zapisywać się na te, które najbardziej odpowiadają potrzebom. Oferta jest bardzo interesująca:

gimnastyka mózgu – trening pamięci, logicznego myślenia, czyli poprawa sprawności intelektualnej;

zajęcia z fizjoterapeutą - będą dostosowane do schorzeń, którymi obciążeni są seniorzy w danej grupie. Korzyści  z takiej formy rehabilitacji to nie tylko pozytywny wpływ na ciało - to przede wszystkim zapobieganie zwyrodnieniom i wzmocnienie układu krążenia. Na zajęciach oprócz omówienia przyczyn bólu, fizjoterapeutka pokaże, jak można samemu w domu wykonywać proste ćwiczenia;

bezpieczni za kierownicą - doskonalenie techniki jazdy samochodem, odświeżenie  posiadanych umiejętności. To działania,  dzięki którym osoby 60+ będą czuć się bezpieczniej i pewniej za kierownicą (część teoretyczna, szkolenie z ratownictwa medycznego i część praktyczna obejmująca indywidualne doskonalenie techniki jazdy na torze oraz po mieście z doświadczonymi instruktorami);

warsztaty dietetyczne - cykl spotkań z dietetykiem przyczyni się do opracowania diety pomagającej w walce z poszczególnymi chorobami oraz pozwoli zadbać o to, by w diecie seniorów znalazły się produkty o działaniu prozdrowotnym;

warsztaty florystyczne - umożliwią naukę wykonywania dekoracji i kompozycji florystycznych. Uczestnicy będą mieli zapewnione wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Odpłatność za wszystkie zajęcia w ramach tych warsztatów - 30 zł (część opłaty za materiały);

warsztaty pouringu - technika malowania przez wylewanie farb na płótno, która pozwoli stworzyć niezwykłe, nowoczesne obrazy abstrakcyjne.

Zajęcia będą odbywały się w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Zduny, ul. Sienkiewicza 9,  gdzie można uzyskać więcej informacji oraz się zapisać - nr tel.: 62 721 51 72.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE