2022.7.1 - imieniny: Haliny, Mariana, Teobalda


UWAGA ! BURZE Z GRADEM!

IMGW-PIB OSTRZEGA: burze z gradem/2  od 13:00 do 22:00 dnia 01.07.2022r., deszcz do 50 mm, grad oraz porywy wiatru do 110 km/h.
 
UWAGA ! UPAŁ ! 
IMGW-PIB OSTRZEGA: UPAŁ/2  od 12:00  dnia 30.06.2022r. do 20:00 dnia 01.07.2022r. temperatura maksymalna 34 °C, lokalnie 35 °C.Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aż 9 mln zł na budowę hali sportowo-rekreacyjnej dla Zdun!

2022-06-07

na zdjęciu Burmistrz Zdun odbierający promesę z rąk Minister Maląg

W poniedziałkowe popołudnie, 6 czerwca w budynku krotoszyńskiego Starostwa Powiatowego Burmistrz Zdun Tomasz Chudy odebrał promesę na 9 mln zł dofinansowania budowy hali sportowej w Zdunach. 

Budowa hali sportowo-rekreacyjnej wraz z zapleczem lekkoatletycznym i placem zabaw dla osób niepełnosprawnych w Zdunach to koszt 10 mln zł, z czego 9 mln zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych, a reszta ze środków własnych. 

Inwestycja obejmuje opracowanie dokumentacji, budowę hali sportowej, obiektu lekkoatletycznego, w tym bieżni, skoczni do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, czy modernizacji wielofunkcyjnego boiska wewnątrz bieżni. W ramach prac ma również powstać otwarty kort tenisa ziemnego, oświetlenie, ogrodzenie, odwodnienie, zagospodarowanie terenu, budowa parkingu i małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz placu zabaw dla osób niepełnosprawnych. 

Promesę Burmistrz Zdun Tomasz Chudy odebrał z rąk Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Posłów na Sejm RP Tomasza Ławniczaka i Jana Mosińskiego oraz Anny Lis, asystentki Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej. 

-To jest spełnienie naszych marzeń, które wydawało się być nieosiągalne. Żaden ze znanych nam funduszy nie dofinansowuje w takiej skali przedsięwzięć tego typu, więc jest to sytuacja bezprecedensowa. Były już dofinansowania ze środków krajowych, policzyliśmy i jest to wielokrotność tego, co było dostępne przez ostatnie lata - powiedział Burmistrz Zdun, Tomasz Chudy. 

na zdjęciu uczestnicy spotkania Burmistrz Zdun oraz Kierownik Wydziału Gospodarki, Rolnictwa i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Zdunach
na zdjęciu Burmistrz Zdun odbierający promesę
na zdjęciu przemawiający Burmistrz Tomasz Chudy
na zdjęciu przemawiający Burmistrz Tomasz Chudy
na zdjęciu wszyscy uczestnicy spotkania

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE