2020.1.19 - imieniny: Henryka, Mariusza, Gildy, Racimira

Turniej XVIII ZDUN KARATECUP 2020

2020-12-07

zawodnicy turnieju

28.11.2020   w Zdunach rozegrano w Ogólnopolskim Turnieju  XVIII ZDUN KARATECUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun - Uczestniczyło 25 klubów i blisko 150 zawodników.  Tegoroczna edycja odbyła się w specjalnych warunkach zgodnie z aktualnymi obostrzeniami – Covid , a mimo to była pełna sportowa, zacięta rywalizacja na dobrym poziomie karate. Organizatorem, jak od początku był UKS SHODAN ZDUNY i to praca całego klubu / zawodników, rodziców i trenera / przyczyniała się do sukcesu organizacyjnego i sportowego. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie i 2-u dniową pracę rodziców w przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju.  Radość i sukcesy Shodaniaków wynagrodziły z nawiązką wszystkie trudy, a ten rok w tej dziedzinie był szczególny.  W Zdunach zagościli zawodnicy od Prudnika po Bydgoszcz. Walki toczono na 3 Tatami w kategoriach wiekowych zgodnie z przepisami WKF / World Karate Federation/ i PUK / Polska Unia Karate /. Igrzyska Olimpijskie w Tokio i European Games w Polsce,  będą rozegrane w Karate  WKF. Turniej otworzył Burmistrz Zdun p. Tomasz Chudy , a sportowo prowadził sędzia główny  p. Tomasz Grąbczewski z Gryfina - Sędzia Krajowy.  Cieszy nas, że w opiniach jakie padły po turnieju z ust uczestników oraz w opisach w masmediach, Zduny Karate Cup 2020 był bardzo udanym turniejem i zebrał dobre recenzje.

Raz jeszcze dziękuję każdemu z osobna i wszystkim , którzy przyczynili się swoją pomocą i zaangażowaniem w organizację tegorocznej edycji Zduny Karate Cup. 

Trenujemy w Szkole Podstawowej w Zdunach i serdecznie zapraszamy dzieciaczki od 6 roku życia na treningi. Jako trener chcę  wychowywać i rozwijać talenty dzieci w miłej sportowej atmosferze. Warto podkreślić tu że Karate pod nazwą SHODAN w Zdunach jest od 1991 roku. Zapraszamy na małą salkę SP w poniedziałki i czwartki godz. 15:30.  Karate to wspaniała przygoda na całe życie i najlepszy sport/ sztuka walki dla rozwoju dziecka.

Nasz dorobek to 19 złotych, 17 srebrnych i 20 brązowych medali  oraz I m w Punktacji Klubowej. Najlepszymi zawodnikami zostali  zawodnicy Shodana  Matylda Ozga i Jakub Romański

Tylko się cieszyć i dalej sumiennie pracować nad naszym rozwojem.

Wszystkie wyniki są dostępne na stronie www.sportdata.org  a zdjęcia na stronie www.shodan.zduny.pl   oraz  facebook UKS Shodan Zduny.

 

 

zawodniczki turnieju

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE