2020.010.20 - imieniny: Ireny, Kleopatry, Budzisławy

STERYLIZACJA PSÓW WŁAŚCICELSKICH NA TERENIE ZWIĄZKU MIĘDZYGMINNEGO "EKO SIÓDEMKA"

2020-10-07

Przedmiotem akcji jest sterylizacja suk właścicielskich połączona z trwałym znakowaniem za pomocą elektronicznego identyfikatora (czipa) wraz z wpisaniem do bazy danych SAFE-ANIMAL. Celem akcji jest popularyzacja najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt, co w efekcie końcowym minimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk. Zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania są spokojniejsze, zmniejsza się u nich poziom niekontrolowanej agresji powodowanej hormonami, zmniejsza się ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego. 

Prawo do uczestnictwa w akcji  mają właściciele psów mieszkających na terenie gmin członkowskich Związku (tj. gm. Krotoszyn, Kobylin, Cieszków, Zduny, Sulmierzyce). Akcja skierowana jest w szczególności do właścicieli psów, u których często dochodzi do swobodnego przemieszczania się zwierząt i niekontrolowanego rozrodu. Działania te  mają na celu zminimalizowanie ilości niechcianych miotów i tym samym zmniejszenia bezdomności zwierząt.

 

W celu wzięcia udziału w akcji należy zapoznać się z REGULAMINEM oraz pobrać ze strony internetowej Związku lub bezpośrednio z biur stacjonarnych Związku:

 

Regulamin - do pobrania

 

1) Wniosek o sfinansowanie zabiegu sterylizacji suki, jej trwałego znakowania za pomocą elektronicznego identyfikatora (załącznik nr 1 do regulaminu)

Wniosek - do pobrania 

 

2) Oświadczenie o ewentualnych dodatkowych kosztach leczenia (załącznik nr 2 do regulaminu)

Oświadczenie - do pobrania 

 

Uzupełnione dokumenty należy złożyć w jednej z placówek Związku tj.:

- ul. Kołłątaja 7 w Krotoszynie, pokój nr 58,

- al. Powstańców Wlkp. 47 w Kobylinie,

- ul. Grunwaldzkiej 41 w Cieszkowie,

- ul. Rynek 2 w Zdunach,

- ul. Rynek 11 w Sulmierzycach.

Złożone wnioski będą rejestrowane zgodnie z kolejnością wpływu. Wnioski z pozytywną oceną zostaną ujęte na liście zwierząt skierowanych na zabieg. Oceny poprawności wniosków w tym spełnienia wszelkich kryteriów dokonuje Związek przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Oddział 
w Krotoszynie. 

Akcja  prowadzona będzie do wyczerpania środków na ten cel. 

 

 

 

 

 

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE