2020.5.16 - imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Honoraty, Wieńczysława

Obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

2020-09-23

Z powodu pandemii skromniejsze

Na zdjęciu burmistrz Zdun Tomasz Chudy i przedstawiciel Zdunowskiego Ośrodka Kultury Elżbieta Kurkiewicz składają kwiaty przy pomniku Ofiar Totalitaryzmów  przy kościele parafialnym w Zdunach

1 września 2020 r. o godz. 18:30 odbyła się msza św. w intencji ofiar i uczestników II wojny światowej, która przypadła w 81 rocznicę wybuchu konfliktu zbrojnego.

Przybyli do świątyni parafianie, otrzymali broszurę z historycznym opracowaniem dotyczącym losów Zdunowian podczas wojennej zawieruchy. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Krzysztof Śliczny w zdunowskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Po mszy św. Burmistrz Zdun, delegacja Zdunowskiego Ośrodka Kultury oraz przedstawiciel Solidarności Kolejarzy PKP Krotoszyn Zdzisław Dudek złożyli kwiaty pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i komunizmu na cmentarzu przy kościele, a następnie pod pomnikiem poległych Synów Miasta Zduny na placu 700-lecia.

Skromniejszy niż zazwyczaj wymiar uroczystości wynikał z obowiązującego w Polsce stanu epidemii koronawirusa. Według obowiązujących przepisów, w zgromadzeniach może uczestniczyć do 150 osób, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zdunowski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania 1 Zdunowskiej Drużynie Harcerskiej za przybycie i pełnienie warty honorowej przy pomnikach mimo niesprzyjającej aury oraz za pomoc w kolportażu ulotek.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE