2020.07.7 - imieniny: Estery, Ewalda, Metody, Metodego, Cyryla


UWAGA! AWARIA! BRAK WODY!
 
Jutro (wtorek 7.07) od 8:00 do 16:00 z powodu awarii na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody w Zdunach: Ul. Jana Kazimierza, Plac 700-lecia, ul. Pocztowa, Sienkiewicza i Rynek w Zdunach. 
Na obszarach przylegających bezpośrednio do powyższych miejscowości mogą nastąpić wahania ciśnienia oraz może nastąpić chwilowe pogorszenie jakości wody. Woda o zmienionym kolorze nie jest niebezpieczna dla zdrowia


Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

NOWA PRACOWNIA GASTRONOMICZNA W ZSP ZDUNY

2020-06-24

Na zdjęciu plakat projektu WRPO

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach realizuje projekt WRPO „Dobre kształcenie zawodowe miarą sukcesu – inwestowanie w kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz zdobywania umiejętności na rynku pracy”.

Dofinansowanie projektu opiewa na łączną kwotę 173 421.94 PLN,  z czego aż 35 067.90 PLN na pracownię gastronomiczną i jej doposażenie. Już od nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz i uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych będą mogli korzystać z nowej w pełni wyposażonej pracowni, ucząc się fachu na miarę MASTERCHEF-a.

Pracownia to całkowicie nowe, przystosowane do wymagań pomieszczenie z 4 nowymi stanowiskami pracy. Każde stanowisko wyposażone jest w potrzebny sprzęt: noże, garnki, patelnie, sztućce, zastawę stołową, blendery, mikrofale, piekarniki, pochłaniacze, zlewozmywaki, płyty indukcyjne, roboty kuchenne, wagi, zastawę obiadową, szklanki, sztućce, itd. Poza tym pracownia wyposażona jest również w całkowicie nowe: zmywarkę do naczyń, lodówko- zamrażarkę, witrynę chłodniczą do ekspozycji potraw, stół gastronomiczny ze stali nierdzewnej! Poza tym, również w ramach projektu 10 uczniów weźmie udział w KURSIE KELNERSKIM!  Wszystko po to, aby profesjonalnie uczyć zawodu!

Uczennice kształcące się na kierunku gastronomicznym podczas zdalnego nauczania ćwiczyły swoje umiejętności kulinarne, efekty ich pracy na zdjęciach. Młodzież w nowym roku szkolnym będzie mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami w nowej pracowni  gastronomicznej.

Na zdjęciu pracownia gastronomiczna
Na zdjęciu pracownia gastronomiczna
Na zdjęciu nowy sprzęt gastronomiczny

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE