2020-03-12

Rozdanie nagród

Sukcesy zdunowskich tenisistów stołowych

Przełom lutego i marca obfitował w rozgrywki tenisowe.

29 lutego we Wtórku rozegrany został XXIX Memoriał Bożeny Kurek. W turnieju cieszącym się od lat dużym zainteresowaniem we wszystkich kategoriach wystartowało aż 139 zawodników i zawodniczek. W grupie kobiet zdunowianka Kasia Swora zajęła II miejsce. Jej kolega klubowy Wiktor Malec startujący w silnie obsadzonej grupie  seniorów zajął miejsce 17. Tydzień później do Wtórka pojechali młodsi zawodnicy by walczyć w III Grand Prix żaków i kadetów. Najlepiej wypadł Łukasz Stach zajmując V miejsce w żakach. Kasia Roszczak była 7 w kadetkach, a Mikołaj Zydorczyk tym razem wrócił bez dyplomu.

8 marca drużyna UKS IMPULS Zduny w składzie: Wiktor Malec, Katarzyna Swora, Tomasz Kaprzak i Eugeniusz Koczorowski rozegrała u siebie mecz z KTS III Kalisz w ramach V ligi tenisa. Gospodarze okazali się niepokonani zarówno indywidualnie jak i w deblach i gładko wygrali aż 10:0. Każdy zawodnik zdobył po 2,5 punktu. W drużynie gości wystąpili: Mateusz Antolczyk, Kujawiński Maciej, Zydorek Damian i Szcześniak Szymon.

Sponsorem działalności UKS jest Gmina Zduny.