2020.7.28 - imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli, Samsona, Wiktora

Kolejne starty Zdunowskich tenisistów

2019-11-26

Uczestnicy

Sezon tenisa stołowego obfituje w szereg rozgrywek różnego szczebla, a konkurencja jest bardzo duża, dlatego każdy start jest sukcesem zawodników.

Zdunowiacy grający w V lidze rozegrali dwa kolejne mecze. W pierwszym wyjazdowym musieli uznać wyższość aktualnego v-ce lidera grupy KS II Krotosz –przegrali 10:5. Z kolei w drugim rozegranym w Zdunach pokonali UKS Chrobry Gizałki 10:7. Poziom meczu był początkowo wyrównany. Po pierwszej kolejce remis 2:2, ale już po wygranych grach deblowych zdunowiacy zapewnili sobie przewagę 4:2 i ostatecznie zwyciężyli 10:7. W drużynie Zdun komplet punktów 4,5 wywalczył Wiktor Malec,  2,5 Katarzyna Swora i po 1,5 Tomasz Kasprzak i Miłosz Kołodziejski- pierwsze punkty w lidze. Dla drużyny gości 3 punkty Zbigniew Kaczmarek, 2 Ireneusz Kwitowski i po1 Bartosz Musiński i Jakub Krzaczkowski.

W dniu 16 listopada 2019 roku w Grabowie nad Prosną odbyło się I Grand Prix Południowej Wielkopolski w kategoriach młodzik i junior. W turnieju  udział wzięło 61 zawodników i zawodniczek. Wśród nich zdunowianka Kasia Roszczak, która zajęła 6 lokatę w grupie młodziczek. Gratulujemy!. Organizatorzy rozgrywek  OZTS PW  i UKS PROSNA Grabów przygotowali dla najlepszych medale, puchary i dyplomy.

Aktualnie rozgrywane są również Drużynowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego, w których startują nasi zawodnicy reprezentując  swoje szkoły. Na szczeblu powiatu w grupach zwycięzców znaleźli się: Wiktor Malec i Weronika Połczyńska i awansowali do rejonu. Tam również byli w czołówce: Wiktor 2, a Weronika 3. Wiktor zapewnili sobie udział w finale wojewódzkim w Poznaniu.

Działalność UKS wspiera finansowo Gmina Zduny.

Relacja, fot.: A. Wilk, Prezes UKS Impuls

Rozgrywki
Rozgrywki
Podium

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE