2019.01.21 - imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Jarosława, Marceli

30 lat istnienia Rodzinnego Ogrodu Działkowego

2019-07-08

Puchary dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego

            W minioną sobotę 29 czerwca bieżącego roku 30 – lecie swego istnienia połączone z dorocznymi dniami działkowca obchodził Rodzinny Ogród Działkowy im. Powstańców Wlkp. Impreza odbywała się  na terenie ogrodu przy ulicy Masłowskiego w Zdunach i rozpoczęła się w upalne popołudnie o godzinie 16.00.  Przybyłych działkowców, ich rodziny oraz gości w imieniu organizatora przywitał prezes ROD – Pan Paweł Pfloegel.  Działkowcy gościli delegację przedstawicieli Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców, zarządu ROD im. Kopernika z Krotoszyna oraz zarządu ROD Stokrotka w Zdunach oraz przedstawiciela Gminy Zduny. Po oficjalnym przywitaniu działkowców i przybyłych gości prezes ogrodu przybliżył rys historyczny ogrodu, zaznaczając że spośród 52 działek – czternastu działkowców użytkuje je od samego początku. Nieżyjących już działkowców uczczono chwilą ciszy. Przybyli goście zabrali głos życząc pomyślności na kolejne lata oraz wręczając stosowne dyplomy, listy gratulacyjne, puchary okolicznościowe oraz prezenty w postaci sprzętu i akcesoriów ogrodowych. Okrągły jubileusz stał się również okazją do wręczenia odznaczeń działkowych w postaci 16 odznak brązowych oraz 5 odznak srebrnych „zasłużony działkowiec”. Po raz pierwszy wręczono także nowe odznaczenie  „zasłużony dla ROD” którym uhonorowano przedstawiciela Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu – Pana Józefa Kościelnego,  burmistrza Zdun-Pana Tomasza Chudego, kierownika Wydziału Rozwoju UM w Zdunach – Pana Miłosza Zwierzyka, dyrektorkę oddziału BS w Zdunach – Panią Karolinę Grzelak oraz prezesa firmy Trans-Milk z Krotoszyna – Pana Jarosława Nowickiego.

            Uroczystość miała charakter imprezy plenerowej i nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – które zabawiały się na dużej dmuchanej zjeżdżalni.  Wspólna zabawa integracyjna w miłej atmosferze trwała do późnych godzin wieczornych. Udział w obchodach 30 lecia ROD wzięło udział około 100 osób.

            Zarząd ROD składa podziękowanie wszystkim osobom które brały czynny udział w przygotowaniach do organizacji imprezy  oraz sponsorom którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE