2019.06.18 - imieniny: Marka, Elżbiety, Amandy

Skorzystaj z darmowych badań profilaktycznych

2019-04-10

Badanie dla panów powyżej 45 roku życia

plakat informujący o badaniach profilaktycznych

Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” w Krotoszynie  zaprasza panów - mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego powyżej 45-tego roku życia na nieodpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego (prostaty) oraz dodatkowo chorób pozostałych organów układu moczowo-płciowego.

W pakiecie przygotowanych dla adresatów projektu badań diagnostycznych znajdują się tradyjnie:

  1. pomiar stężenia PSA we krwi, którego rosnący poziom może wskazywać na zapalenie gruczołu krokowego, podrażnienie prostaty lub na proces nowotworowy,
  2. badanie usg jamy brzusznej, a badanie to pozwoli zobrazować gruczoł krokowy, ocenić jego stan i ewentualne rozszerzanie się choroby, a także ocenić stan całego układu moczowo-płciowego (pęcherz moczowy i nerki),
  3. wizytę u specjalisty urologa, który przeprowadzi w razie potrzeby badanie per rectum i postawi ostateczną diagnozę.

Jeżeli zatem obserwujesz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, a Twój organizm wysyła pierwsze sygnały ostrzegawcze, tj. dające się zaobserwować trudności z oddawaniem moczu, osłabiony strumień moczu, ból i pieczenie przy oddawaniu moczu, skorzystaj z organizowanej akcji badań profilaktycznych. Objawy te świadczą bowiem o pojawiających się problemach z prostatą i powinny zmobilizować każdego pana w ramach troski o własne zdrowie do wizyty u specjalisty urologa.

Niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy badania zapewnia wszystkim chętnym w ramach projektu „SAM DECYDUJĘ O SOBIE” Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” wspierane przez Powiat Krotoszyński, który współfinansuje akcję.

Badania będą prowadzone w Zakładzie Opieki Medycznej „CER-MEDIC” Sp. z o.o. w Krotoszynie przy ul. Przemysłowej 21. Ponieważ liczba badań jest ograniczona zgłoszenia osób zainteresowanych akcją będą przyjmowane pod nr tel. 663 430 330 codziennie od godz. 13:00 do godz. 16:00 począwszy od dnia 24 kwietnia 2019 roku. W dniu zgłoszenia każdy bezpośredni beneficjent projektu uzyska dalsze informacje co do trybu prowadzonych sukcesywnie badań.

Serdecznie zapraszamy. Skorzystaj z szansy oceny stanu swego zdrowia w objętym projektem zakresie.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE