2019.05.27 - imieniny: Jana, Juliusza, Radowida, Magdaleny

Kolejne sukcesy zdunowskich tenisistów stołowych

2019-03-13

Nagrodzeni zawodnicy UKS IMPULS

Zima tradycyjnie obfituje w zawody tenisa stołowego. W ostatnim czasie zawodnicy UKS IMPULS  Zduny startowali w aż czterech rodzajach rozgrywek. 16 lutego rozegrane zostały otwarte Mistrzostwa Gminy Kobylin. W  zawodach rozegranych w sześciu kategoriach wystartowało 67 zawodników. W grupie dziewcząt rocznik 2007 i młodsza zwyciężyła zdunowianka Katarzyna Roszczak, a Wiktor Malec zajął II lokatę w  grupie chłopców rocznik 2006-2001 i VI w kategorii open. W turnieju startowali również Krzysztof Matela i Mateusz Staniewski.

Tego samego dnia druga grupa wraz z trenerem Eugeniuszem Koczorowskim uczestniczyła w III Grand Prix Południowej Wlkp. żaków i kadetów w Ostrowie Wlkp. W grupie żaków zwyciężył po raz kolejny Miłosz Kołodziejski, a Łukasz Stach i debiutant Marcin Kokot zajęli miejsca IX-XII. Mikołaj Zydorczyk wystartował tym razem w kadetach i zajął VI lokatę. Był to już ostatni turniej eliminacyjny. Wkrótce najlepsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w turniejach mistrzowskich.

2 marca we Wtórku rozegrany został XXVIII Memoriał Bożeny Kurek. W siedmiu kategoriach wiekowych wystartowała prawie setka zawodników. Tutaj ponownie w grupie dziewcząt rocznika 2006 i młodsze bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Roszczak, a Mikołaj Zydorczyk zajął miejsca VII-VIII w tej samej grupie wiekowej chłopców.

Kolejny udany start należał tym razem do zawodników V ligi, którzy niespodziewanie wygrali u siebie 10:6 z Biały Orzeł Koźmin Wlkp. Drużyna gości, która zajmuje dotychczas 4 lokatę w tabeli po pierwszej turze prowadziła 3:1, ale już po deblach i drugiej kolejce wynik meczu był 5:5 i w kolejnych pojedynkach zdunowiacy oddali tylko jeden punkt ostatecznie zapewniając sobie zwycięstwo. Dla Zdun komplet punktów 4,5 zdobył Wiktor Malec, po 2 Kasia Swora i Tomasz Kasprzak, 1 Mateusz Staniewski i 0,5 Krzysztof Matela. W drużynie Koźmina 2 punkty wywalczył Henryk Kolenda, po 1,5 Damian Filipiak, Łukasz Wachowiak i 1 Bartosz Żak.

 

Opracowanie, fot.: A. Wilk, UKS IMPULS

Zawodnicy podczas rozgrywek
Laureaci podczas wręczenia nagród

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE