2019.07.23 - imieniny: Sławosza, Żelisława, Żaliny, Apolinarego, Brygidy

XVII Olimpiada Wiedzy o Ziemi Zdunowskiej

2019-02-11

Uczestnicy XVII Olimpiady o Ziemi Zdunowskiej

Dnia 6. lutego w Kawiarni Retro w Zdunach odbył się finał XVII Olimpiady Wiedzy o Ziemi Zdunowskiej, któremu patronują Przewodnicząca Rady Miejskiej – Danuta Kułaga oraz Burmistrz Zdun. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej w Zdunach. Po napisaniu testu eliminacyjnego wyłonionych zostało sześciu finalistów, którzy wykonali i zaprezentowali plakaty związane z 100. rocznicą Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Zdunowskiej. Młodzi mieszkańcy wykazali się głównie wiedzą historyczną oraz znajomością topografii miasta. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom, a o miejscach decydowały ułamki zdobytych punktów.

Po zaciętym finale wyłoniono następujących zwycięzców: I. Amelia Ratajek kl. VI b; II. Jagoda Grzegorzewska kl.VI a; III. Jakub Brdys kl. Vc.

Kolejne miejsca zajęli: Lucjan Kułaga z klasy VIa, Jakub Markowski z klasy VIb oraz Antonina Jankowska z klasy Vd.

Finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe przekazane przez Burmistrza Zdun, Przewodniczącą Rady Miejskiej, Dyrektor Zdunowskiego Ośrodka Kultury oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Zdunach.

Coroczny konkurs przygotowują Maria i Grzegorz Kryg, natomiast organizacją finału zajmuje się Zdunowski Ośrodek Kultury. Wszystkim uczestnikom XVII Olimpiady Wiedzy o Ziemi Zdunowskiej serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów i zaangażowania w pogłębianie wiedzy o lokalnej historii. 

Laureaci odbierają nagrody z rąk Pani Marii Kryg
Laureaci odbierają nagrody z rąk Pani Marii Kryg
Laureaci odbierają nagrody z rąk Pani Marii Kryg
Zwycięzcy XVII Olimpiady o Ziemi Zdunowskiej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE