2018.04.26 - imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Wiliama

International Transylwania Open Grand Prix 2019 – Oradea, Rumunia 01/02.02.2019

2019-02-06

zawodnicy z Polski w jednym teamie

Kolejny międzynarodowy turniej z udziałem naszych Shodaniaków! Tym razem były to zawody Transylwania Open, które zgromadziły karateków z aż 16 państw. Zofia i Nadia Duczmal, Norbert Tysiak oraz ich trener, Jarosław Adamskim pojechali powalczyć o trofea w krainie legendarnego Drakuli.

Po piątkowej rejestracji startującym tradycyjnie zostało trochę czasu na wieczorny spacer po Oradei. Pięknie podświetlone zabytkowe budynki robiły duże wrażenie na naszych zawodnikach.

Pierwszy start  w Oradei  okazał się pełnym sukcesem. Sobota była dniem zmagań karate. Świetnie w kata do 11 lat wystartowała Nadia pokonując wszystkie przeciwniczki. Radość i niedowierzanie z tego, co dokonała towarzyszyły młodej zawodniczce. Nadia wraz z Zosią i koleżanką rywalizowały również w kata drużynowym w walce o finał. Pokonały Rumunki, by w finale powalczyć z Ukrainkami. Dziewczyny ostatecznie wywalczyły 2. miejsce kata drużynowego dziewcząt do lat 11. Po południu Zosia stanęła ponownie do walki, tym razem w kumite. Zdecydowanie wygrała wszystkie walki, nie dając szans przeciwniczkom i wywalczyła 1. miejsce w kumite dziewcząt +45 kg.

W kata w konkurencji Masters 1. miejsce wywalczył z kolei trener UKS Shodan, Jarosław Adamski.

Norbert Tysiak dobrze walcząc w kumite senior -84 kg doszedł do finału. Wieczorem stanął na wprost Rumuna w walce finałowej – specjalnym tatami na podwyższeniu. Pomimo ogromnej woli walki uznał wyższość przeciwnika. Wywalczył jednak jakże cenne 2. miejsce.

Dodatkowego smaczku zawodom dodaje fakt, iż wraz z zawodnikami ze Zdun i Sulmierzyc na turniej udał się były zawodnik Shodana - dziś trener w krotoszyńskim Nipponie i Ukemi Kobylin, Piotr Bielawski wraz z dwójką swoich podopiecznych. Zwadnikom towarzyszył duch gry fair play.  Każdy wspierał każdego = jeden team.

„Pierwszy start w Transylwania Open Grand Prix  2019, w którym mieliśmy aż 5 finałów z czego trzy wygrane okazał się bardzo udany” ocenia trener Shodan’a. „Aż chce się pytać co przyniesie dalej ten rozpoczynający się rok. Dziękuję wspierającym naszą działalność Dunya Doner Kebab, Gminie Zduny i rodzicom - tu szczególnie Rafałowi Tysiakowi i Tomaszowi Duczmalowi za pomoc, obecność i wsparcie” dodaje Jarosław Adamski.

Opracowanie, fot. : Jarosław Adamski, UKS Shodan