Aktualności

2018-12-04

utytułowana Weronika Połczyńska

Zawodniczka UKS Bila zwyciężyła na Junior Tour w Łodzi

To był wielki bilardowy tydzień dla zawodniczek z UKS Bila w Zdunach. Weronika Karwik reprezentowała Europę na zwycięskim turnieju w USA, a Weronika Połczyńska zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Po powrocie Weroniki Połczyńskiej z mistrzostw, trenerzy obawiali się czy emocje zawodniczki nie wezmą góry i Weronka  „da plamę” na najważniejszym turnieju juniorskim w kraju. Jednak bilardzistka pokazała klasę - podczas Junior Tour w Łodzi, 2 grudnia 2018 r. doskonale radziła sobie z przeciwniczkami wygrywając kolejne mecze. W pierwszej rundzie pucharowej spotkała się z M. Malicką, gdzie po wyrównanym i zaciętym pojedynku wygrała 3:2. W ćwierćfinale pokonała W. Wydrzyńską 3:1, a w półfinale P. Siemieniec także 3:1. W finale spotkała się z Bogną Świtała, którą także pokonała 3:2. Było to drugie zwycięstwo Weroniki na Junior Tour.

Oprócz Połczyńskiej w turnieju wzięli udział Damian Wierzyk, który zajął 9 miejsce oraz Marcin Bręk zajmując 33 miejsce.

Opracowanie: UKS Bila