2019.08.21 - imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa, Baldwiny, Fidelisa

UWAGA! INTENSYWNE OPADY DESZCZU ! 

IMGW ostrzega, od godz. 21:00 dnia 20.08.2019 r. do godz. 07:00 dnia 21.08.2019 r. prognozuje się wystąpienie odpadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym - przewidywana wysokość do 40 mm.

O negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Zdunach

2018-12-13

plakat kiermaszu

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w niedzielę 16 grudnia 2019 r. Startujemy o godz. 14:00 sprzed Ratusza, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie szopki bożonarodzeniowej. Następnie w świątecznym korowodzie udamy się do Szkoły Podstawowej przy ul. Łacnowej 26 w Zdunach, by w sali gimnastycznej zaznać mocy atrakcji.


Na stoiskach organizacji i instytucji będzie można nabyć ręcznie robione ozdoby i dekoracje świąteczne. Na scenie wystąpią dzieci i młodzież w programie artystycznym. Razem zaśpiewamy również kolędy. Dla najmłodszych przygotowane będą gry i zabawy, np. ozdabianie pierników, "mapa świata". Każdy z gości będzie mógł przyczynić się do powiększenia łańcucha przyjaźni i zapozować do świątecznego zdjęcia.
Na zgłodniałych nie tylko wrażeń, czekać będą stoiska z pysznym jedzeniem z Polski i ze świata, w tym stoisko z kebabem. W Kawiarence będzie można delektować się słodkościami przy kawie lub herbacie. Pokaz pierwszej pomocy przedstawi Ochotnicza Straż Pożarna ze Zdun.


Na zakończenie Kiermaszu Świątecznego przybędzie Święty Mikołaj, który młodszym, starszym i dorosłym dzieciom rozda słodkie upominki!


Kiermasz współorganizują: Urząd Miejski w Zdunach, Zdunowski Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa w Zdunach, Stowarzyszenie Klub Twórczego Rękodzieła, Osiedle Zduny Stare, firma Dunya Doner Kebab.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE