2019.07.19 - imieniny: Alfredy, Wodzisława, Wincentego, Makryny

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

2018-11-07

Zapraszamy mieszkańców Gminy Zduny do wspólnego świętowania

Na zdjęciu plakat informujący o wydarzeniu

Burmistrz Zdun, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach oraz Zdunowski Ośrodek Kultury zapraszają na uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 11. listopada 2018 r.

Rozpoczną się one o godz. 9:00 uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym. Oprawę muzyczną mszy św. zapewni Koło Śpiewacze Harmonia.

Następnie złożone zostaną wiązanki kwiatów pod pomnikami: mogile powstańczej i pomniku ofiar totalitaryzmów na cmentarzu przy kościele. W asyście Orkiestry Dętej z Sumierzyc, poczty sztandarowe, władze samorządowe oraz delegacje przejdą pod pomnik wdzięczności na Placu 700-lecia.

Wartę honorową przy pomnikach pełnić będzie I. Zdunowska Drużyna Harcerska.

Po złożeniu kwiatów nastąpi przejście do Szkoły Podstawowej w Zdunach przy ul. Łacnowej 26, gdzie zebrani będą mogli obejrzeć program artystyczny. Jako pierwszy wystąpi zespół Krotoszanie w tańcach narodowych. Następnie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Zdunach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdunach zaprezentują się w występach o tematyce patriotycznej. Na zakończenie, zebrani goście zaproszeni zostaną na słodki poczęstunek.

O godz. 12:00 nastąpi wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji Niepodległa do hymnu!

W tym dniu o godz. 14:00 rozegrany zostanie Turniej Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza Zdun. Turniej odbędzie się w Kręgielni przy ul. Sienkiewicza 9 w Zdunach, a na zwycięzców czekać będą puchary i dyplomy.

Pod egidą Burmistrza Zdun rozegrany zostanie również Turniej Tenisa Stołowego, który zaplanowano na 24. listopada 2018 r. od godz. 9:00 w Szkole Podstawowej w Zdunach.

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE